
Kan brukes til fjernkontroll av automatiseringsapplikasjoner
Nå kan utstyr kontrolleres via SMS eller taleanrop
Ønsker du å kunne kontrollere utstyr via SMS/taleanrop, eller har du behov for å bli varslet hvis en uønsket hendelse skulle dukke opp? Da kan du enkelt benytte NETHIX sine GSM I/O løsninger, som forhandles av Autic AS.
Ønsker du å kunne kontrollere utstyr via SMS/taleanrop, eller har du behov for å bli varslet hvis en uønsket hendelse skulle dukke opp? Da kan du enkelt benytte NETHIX sine GSM I/O løsninger, som forhandles av Autic AS.
WE110 og WE120 er universelle og brukervennlig GSM / SMS enheter. WE enhetene kan slår AV og PÅ elektriske apparater ved hjelp av en mobiltelefon. Bare en SMS eller et taleanrop er nødvendig for å betjene den. WE enhetene kan brukes til fjernkontroll av automatiseringsapplikasjoner for: Oppvarming/Klimaanlegg, sikkerhetssystemer, vanning, pumper og motorer.
Ta gjerne en titt på de forskjellige produktalternativene ved å gå inn på følgende link:
GSM/SMS I/O - Autic System AS
SMART industri 2025: Et nøkternt innblikk i norsk industris teknologiske utvikling
NOVA Spektrum i Lillestrøm var i perioden 6.–8. mai vertskap for SMART industri 2025, en fagmesse med tydelig fokus på teknologi, automatisering og fremtidens industrielle løsninger. Arrangementet samlet aktører fra hele verdikjeden – fra utstyrleverandører og teknologiselskaper til produksjonsbedrifter og utdanningsmiljøer.
Målet med messen var å vise status for og retningen på industriell utvikling i Norge. Det ble gjort gjennom en kombinasjon av demonstrasjoner, foredrag og utstillerstands med fokus på blant annet maskinering, additiv produksjon, digitalisering og energieffektivisering.
Alfred Nesset Automasjon sertifisert som Beckhoff Solution Provider
Alfred Nesset Automasjon AS har blitt sertifisert som Beckhoff Solution Provider og tilføres dermed et nytt teknologisk kompetanseledd i Beckhoffs norske partnernettverk. Denne sertifiseringen underbygger selskapets kompetanse innen industriautomasjon og integrerte automasjonsløsninger.
Lunner kommune tar i bruk KI for smartere avløpsrensing
Lunner kommune tester ny teknologi ved Harestua og Volla renseanlegg. Ved hjelp av kunstig intelligens skal avløpsvann renses med mindre kjemikaler, samtidig som driften effektiviseres og kostnader kuttes.
Nytt OTDR fra Yokogawa
Yokogawa Test & Measurement Corporation lanserer AQ7290-serien, et svært pålitelig og nøyaktig felttestinstrument for optisk fiber som vil lette konstruksjonen og vedlikeholdet av raskt voksende optiske kommunikasjonsnettverk. AQ7290 er utstyrt med nye funksjoner som forbedrer betjening og brukervennlighet. Seks standard- og høyytelsesmodeller er tilgjengelige i serien, og tilbyr et utvalg av to eller tre bølgelengder for å dekke et bredt spekter av fiberoptiske installasjons- og vedlikeholdsmålingsbehov.