
Moderne måletrafoklemmer med Push-X-teknologi
Den viktigste egenskapen til de nye måletrafoklemmene XTVMEA 6 fra Phoenix Contact er den automatisk foranliggende strømtransformatorkortslutningen. Denne "Make-Before-Break"-funksjonen tilrettelegger for sikker drift av strømtransformatoren ved alle vedlikeholds- og testoppgaver.
De nye måletrafoklemmene er utstyrt med tilkoblingsteknikken Push-X, som fungerer uten bruk av krefter og uten bruk av verktøy. Denne teknologien er blant de raskeste og mest fleksible tilkoblingsteknikkene, da den er egnet for alle ledertyper, med eller uten endehylse. På grunn av ledertilkoblingen på siden gir klemmene en lett lesbar tilkoblingsmerking over store flater. Spesielt energisektoren drar stor nytte av XTVMEA 6 måletrafoklemmene. De er egnet for alle måle- og beskyttelsesapplikasjoner. Full kompatibilitet er gitt med den foreliggende ME 6-klemmeserien fra Phoenix Contact.
De nye måletrafoklemmene har også ergonomisk design og 2 x 3 funksjonssjakter. Også tilbehøret fra Clipline complete-systemet kan benyttes. For å foreta kortslutning finnes det i tillegg nytt tilbehør. Med betjeningshendelen C-MEA… og de pluggbare koblingslaskene SB-MEA… kan flere klemmer betjenes og kortsluttes samtidig. Serien XTVMEA 6 suppleres med gjennomgangs- og jordingsrekkeklemmer i samme profil.
Tar trykk- og nivåmåling til skyene
VEGA holder standen som markedsleder og trendsetter innen radar nivåmåling. Samtidig øker selskapet trykket på trykkmålinger. Og uansett måleprinsipp slår selskapet et slag for skyuniverset MyVEGA.
Sømløst i tid og rom, digitalt fra A til Å
NFEA-konferansen ”digitalisering i automatiseringsdomenet 2025” bød på teknologiske fremskritt for digitalisering av operasjonell- og informasjonsteknologi fra vugge til grav. Digitale modeller og tvillinger og kommunikasjonsteknologi står i sentrum.
Rolf Skatvedt, Total Fiscal Metering
Sørger for mesterlige mengdemålinger
Det er neppe noen som slår Rolf Skatvedt (67) på kompetanse innen fiskale mengdemålinger av olje og gass – som gir riktig avregning av store verdier for operatører og myndigheter. Men at han ble ekspert på fiskale- og kjøp og salgssystemer i olje og gassindustrien skjedde ved en tilfeldighet for mer enn 40 år siden.
Beckhoff styrker satsingen på Vestland
Beckhoff Automation AS har ansatt Jan Huus som ny salgsingeniør med base i Bergen. Han vil få et særlig ansvar for kundeoppfølging og videre utvikling av relasjoner i Vestland-regionen.
Med ansettelsen av Jan styrker Beckhoff sin tilstedeværelse på Vestlandet og satser ytterligere på tett kundedialog, teknisk rådgivning og skreddersydde løsninger for industrien.











