
Rask tilgang til måleverdier og diagnoseinformasjon med pålitelig kommunikasjon
Mengdemålere med PROFINET
KROHNE utvider med dette utvalget for digital kommunikasjon. Coriolis og magnetisk induktive mengdemålere kan nå leveres med Profinet. Industrielt Ethernet gir nye muligheter for hvordan feltutstyr integreres i kontrollsystemet.
PROFINET IO er en av de mest brukte løsningene for kommunikasjon innen fabrikk og prosessautomasjon.
- Aktuelle industri, Vann og avløp eller næringsmiddel. Vi har mengdemålere for enhver applikasjon.
- Med industrielt Ethernet får du prosessdata og diagnose direkte over et digitalt grensesnitt.
- Mer informasjon og enklere integrasjon i overordnet kontrollsystem.
- Fleksibelt og sikkert med Integrert 2-port switch. Støtte for kommunikasjon i redundant ring.
Ethernet er en kjent og velprøvd teknologi. Benyttet i industrien omtales dette som Industrielt Ethernet. Feltutstyr som frekvensomformere, motorstartere, ventiler og instrumentering kan kommunisere på et felles grensesnitt. Med Profinet IO får du rask tilgang til måleverdier og diagnoseinformasjon gjennom pålitelig to-veis kommunikasjon.
Få mer informasjon fra prosessen:
Dagens smarte instrumenter måler mange størrelser. En konvensjonell mengdemåler sender gjerne ut primærverdien ut på mA utgangen. All annen informasjon forblir i ubrukt mengdemåleren, med mindre operatøren leser den ut manuelt fra lokalt display. Med Profinet blir all relevant informasjon enkelt tilgjengelig i overordnet kontrollsystem. Operatøren kan få flere måleveridier i tillegg til viktig diagnoseinformasjon om både prosessen og instrumentet i seg selv. Ledeevne, temperatur, luft i medie, delvis fylt rør, tetthet og feilmeldinger er noen eksempler på informasjon som er nyttig for operatøren.
Phoenix Contact styrker salgsteamet
Phoenix Contact har ansatt Thomas Pettersen i rollen som Sales Responsible Distribution. Thomas tiltrådte stillingen i november og vil ha ansvar for å videreutvikle samarbeidet med våre distribusjonspartnere.
KROHNE styrker satsingen på landbasert industri
KROHNE har ansatt Ola Christensen Braathe. Han arbeider som salgsingeniør innen prosessinstrumentering og analyse for landbasert industri. Braathe kommer fra stillingen som automatiker hos Stabburet i Fredrikstad. Der startet han i 2017 og har blant annet jobbet med drift, vedlikehold og programmering av maskiner og produksjonslinjer for næringsmidler.
EtherCAT oppfyller CRA-kravene
EtherCAT oppfyller kravene i Cyber Resilience Act (CRA) for Security Level 2 uten behov for endringer. Utvidelser er samtidig under utvikling for spesielt krevende applikasjoner. TÜV SÜD samarbeider med EtherCAT Technology Group (ETG) om en tilhørende vurderingsrapport.
Brevik CCS: Verdens første sementfabrikk med karbonfangst kjører velkjent automatisering
Karbonfangstanlegget kalles en teknisk revolusjon med nyvinninger på mange plan som skal fange mer CO2 enn utslippene fra fossilbilparken i hovedstaden. Men, når det kommer til automatiseringsteknologi, kjører Heidelberg Materials knallhardt på velprøvde løsninger som matcher sementfabrikkens.











