
Matek Samson øker staben
Aleksander Nygaard er ansatt som salgsingeniør ved Matek-Samson Regulering AS i Skien. Aleksanders primære oppgaver vil være salg og support med utstrakt kundekontakt.
Nygaard er utdannet prosessoperatør med 13 års erfaring ifra petrokjemisk industri hos Ineos Rafnes. I tillegg har han jobbet 1 år offshore hos Equinor på Oseberg feltsenter.
Med Aleksanders erfaring og kjennskap til fagfeltet ser vi på han som en super forsterkning til et allerede godt salgsteam.
Han er 31 år gammel fra Porsgrunn. Gift og har 2 barn.
Endress+Hauser styrker laget med ny salgsingeniør
Endress+Hauser Norge fortsetter å satse på vekst og kompetanse, og har nylig ansatt Rune Dalby som ny salgsingeniør. Han startet i stillingen 1. september 2025 og har sin base ved selskapets hovedkontor på Tranby.
Ny salgssjef for fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs
Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.
Ny direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge
Camila Medina (33) tiltrer 1. juni som direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge. Hun kommer fra stillingen som strategileder for Norden og Baltikum i samme selskap og har tidligere erfaring fra både Statkraft og Schneider Electric.
Pepperl+Fuchs styrker teamet
Jan Erik Lunde er ansatt som salgsingeniør i Pepperl+Fuchs AS i Porsgrunn. Han er 29 år og har en svært allsidig og relevant bakgrunn.