Wago måleomformer crop

Kan velge mellom flere måter å konfigurere på

Måleverdiomformere og galvaniske skiller

WAGO har igjen satt standarden for brukervennlighet, fleksibilitet og kompatibilitet i interface elektronikk med den nye serie 2857.

Den nye serie 2857 måleverdiomformere og galvaniske skiller (4kV) er designet med et felles design som også er kompatibelt med bestående serie 857.  Takket være fjærtilkobling er det svært hurtig og enkelt med pluggbar lasking av strømforsyning, uansett bredde.

Brukeren kan velge mellom flere måter å konfigurere måleverdiomformerene:
Via DIP-switcher, PC-software, en App eller via det nye lille pluggbare  operatørpanelet.
Med operatørpanelet er det også enkelt å kopiere konfigurasjonen  fra en måleverdiomformer til en annen. Det kan legges inn passord for beskyttelse mot utilsiktet tilgang  eller manipulering.

I starten kommer serie 2857 med en strømtrafo AC/DC 100A til analogverdi mA/V, et rent galvanisk skille og en grenseverdibryter for temperaturfølere, potensiometere og motstand.
Serie 2857 er for omgivelsestemperatur -25 til 70 °C.

For ytterligere informasjon se: www.wago.no

Aggreko BESS crop

Aggreko øker batteriinvesteringene til 200 millioner dollar for å støtte energiovergangen

Aggreko har økt sine globale investeringer i mobile batterilagringssystemer (BESS) til rundt 200 millioner dollar, slik at flere bedrifter kan få tilgang til den nyeste batteriteknologien og nå sine mål om netto nullutslipp.

Emerson Tescom_BRW crop

Ny Emerson Flushing Ring

TESCOM AGI Flushing Ring fra Emerson med modulær montering for bruk ved skylling. Ved å gi en fullstendig og modulær ventilmontering med et enkelt delenummer effektiviserer skylleringen i AGI BR-serien bestilling og legger til rette for enkel bestilling på nytt med bestemte testkrav fra kunder. Både de tradisjonelle ringene i BRS «sandwich»- og BRW «wafer»-stil er tilgjengelig, samt BR7-designet i «integrert deksel», som omfatter lufting/skylling i selve flensringen.

KUKA KR_SCARA crop

Ny kraftig SCARA-robot fra KUKA

– raske bevegelser og 60 kg nyttelast. KUKA lanserer nok en SCARA-robot denne høsten. En kraftig modell med en maksimal nyttelast på 60 kilo. SCARA-roboter har flere fordeler. De er energieffektive, kostnadseffektive og kan bevege seg raskt med svært høy presisjon, sier Micael Amandusson, channel manager hos KUKA Nordic.

© Beckhoff

Neste generasjon PLS teknologi

Beckhoff muliggjør et reelt sprang i ytelse innen automasjonsteknologi med TwinCAT PLC++. Både utvikling og hastighet kan akselereres, samtidig som de velkjente fordelene med TwinCAT, som konsekvent integrasjon, kompatibilitet og åpenhet, fortsatt leveres.