
Enkoderen er basert på et magnetisk måleprinsipp med de fordelene det gir
Konfigurerbar inkrementell enkoder
Pepperl+Fuchs utvider produktrangen av inkrementelle enkodere med en konfigurerbar magnetisk enkoder. Med IO-Link er det mulig å konfigurere denne enkoderen slik at den passer best mulig til din applikasjon.
Følgene parametere kan endres, TTL / HTL, antall pulser og dreieretning. Maksimalt antall pulser per omdreining er 16384.
Enkoderen er basert på et magnetisk måleprinsipp med de fordelene det gir når det gjelder robusthet som
- høy IP grad
- stort temperaturområde
- god sjokk- og vibrasjons-toleranse
Endress+Hauser styrker laget med ny salgsingeniør
Endress+Hauser Norge fortsetter å satse på vekst og kompetanse, og har nylig ansatt Rune Dalby som ny salgsingeniør. Han startet i stillingen 1. september 2025 og har sin base ved selskapets hovedkontor på Tranby.
Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling
Kompakte, energieffektive og pålitelige – nå med utvidet spenningsområde
Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen
Profilen – Trygve Dirdal, fagleder instrumentering, Equinor
Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.
Ny salgssjef for fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs
Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.