Pepperl Applikation_Rotorblatt crop

Kan konfigureres for et bredt spekter av bruksområder og bevegelsesmønstre

Kan realisere feilfrie vinkelmålinger

Det dynamiske inklinometeret IMU F99 fra Pepperl+Fuchs kombinerer en akselerasjonssensor med et gyroskop og en intelligent sensorfusjonsalgoritme i en og samme enhet. Denne kombinasjonen tillater kompensering av dynamiske bevegelser og sikrer nøyaktig krengningsmåling.

Nå kan det realiseres feilfrie vinkelmålinger i dynamiske applikasjoner enda mer presist – med den nye versjonen av inklinometeret (IMU) F99. Dette er muliggjort av en helt spesiell algoritme. For første gang kan den konfigureres for et bredt spekter av bruksområder og bevegelsesmønstre. Dette gjør at den nye IMU F99 kan tilpasses perfekt til omstendighetene og forholdene på stedet. I kombinasjon med den robuste designen sørger sensoren for større fleksibilitet og svært presise, feilfrie måleresultater for dynamisk krengningsdeteksjon i krevende miljøer, for eksempel ved overvåking av styrevinkelgrensen på hjullastere.

Yara løfter anleggene i Porsgrunn opp i skyene

Yara løfter anleggene i Porsgrunn opp i skyene

Gjødselprodusenten er i gang med en nettbasert, digital tvilling av fabrikkene på Herøya. Automatisk oppdatering i sanntid, lav brukerterskel og enkel tilgang til detaljert informasjon gir både bedre beslutninger, ditto samarbeid og økt oppetid.

Siemens Innovation Days: Fra automatisering til autonom produksjon

Siemens Innovation Days: Fra automatisering til autonom produksjon

Årets innovasjonsdager hos Siemens stod igjen i digitaliseringens navn med vyer om autonom produksjon, men selskapet har ikke lagt bort utviklingen av maskinvare for automatisering. For selv om budskap som mer programvare, kunstig intelligens og datasikkerhet fikk mest plass fra podiet, fristet den tilhørende minimessen med fysiske godbiter.

Komplett logistikkautomatisering, nå med KI-drevne roboter

Komplett logistikkautomatisering, nå med KI-drevne roboter

Den fysiske delen av Norges største nettbutikk, Komplett, er full av avansert, industriell teknologi som sørger for effektiv håndtering av varene, fra handlekurv til transport til kunden. Siste skudd på stammen er helautomatiske roboter for hulter-til-bulter-plukking og best mulig plassering i kundeeskene, drevet av kunstig intelligens.

Første produksjon av norske havredrikker gjennom smart samarbeid

Første produksjon av norske havredrikker gjennom smart samarbeid

Norgesmøllene tar med seg forbehandlet, norsk havre fra møllene i Skien over Oslofjorden for produksjon av havredrikker hos NEN-produkter AS i Fredrikstad. Et flunkende nytt produksjonsanlegg er koplet til eksisterende tapperi, pakkeri og logistikkfunksjoner.