Endress Johnny_Løff crop

Johnny André Løff ansatt som Business Driver Service & Solutions i Endress+Hauser

Endress+Hauser Norge er i sterk vekst og har ansatt Johnny André Løff som Business Driver Service & Solutions. Johnny tiltrådte den nye stillingen i mars og vil i rollen ha ansvaret for forretningsutvikling og salg innenfor Service og Solutions porteføljen.

Johnny har Fagbrev innen automasjon og har nå kommet tilbake til Endress+Hauser etter å ha jobbet 6 år i OneCo. Han har solid erfaring innen automasjon, forretningsutvikling og salg. Han kommer nå fra rollen som salgssjef automasjon i OneCo.

I Endress+Hauser vil Johnny ha ansvaret for å optimalisere kundereisen, og videreutvikle vår servicetjeneste (idriftsettelse, vedlikeholdsavtaler, flow-/trykk- og temperaturkalibrering. Han vil bistå våre kunder med å optimalisere vedlikehold og instrumentportefølje. Johnny vil også jobbe med vår skyløsning Netilion mot våre kunder i Norge.

 

Equinor digitalisering

Equinor får automatiseringsutstyr fra ulike fabrikanter til å snakke sømløst sammen

Energiselskapet kjører et omfattende Proof of Concept (PoC) med tungvektere på leverandør-, engineering- og forskningssiden for å demonstrere sømløs interoperabilitet på tvers av produkter, disipliner og alle faser i et anleggs levetid. Initiativet er del av selskapets strategi for å bli datadrevet og en våt drøm for ildsjelene i prosjektet.

Flowskolen 3

Elektromagnetiske mengdemålere

Helt magnetisk tiltrekningskraft

Tredje del av AMNYTTs Flowskole setter søkelyset på elektromagnetiske mengdemålere. 

Den populære og fleksible volumselgeren løser de fleste måletekniske oppgaver i væsker med en viss ledningsevne. Men, i likhet med andre måleprinsipper, er et par forutsetninger nødvendig for å levere gode målinger.

Med enklere integrasjon som ledestjerne

Med enklere integrasjon som ledestjerne

Topplederen for Factory Automation hos Pepperl+Fuchs forteller i eksklusivt videointervju med AMNYTT om viktigheten av enkel integrasjon av automatiseringsutstyr, om markedstrender og datasikkerhet.

AMNYTT magasin nr 2 - 2026

AMNYTT nr. 2 – 2026 er ute nå

Hvordan skaper norsk industri global konkurransekraft gjennom automatisering? I denne utgaven møter du blant annet Vistin Pharma, som produserer for et verdensmarked med høy effektivitet og avansert teknologi. Vi ser også på hvordan damp kan redde jord fra deponi, hva som skal til for å gjøre industridata til «digitalt gull», og om Europa kan utvikle kunstig intelligens vi faktisk forstår.