JFK og RA crop

JFKnudtzen har fått ny leverandør på sensorer

Rockwell Automation produkter og løsninger er tilgjengelig fra JFKnudtzen. Selskapet har blitt autorisert distributør for Rockwell Automation, og det er den plattformen - produkt porteføljen - JFKnudtzen har valgt å satse på når vi skal selge automasjonsløsninger.

JFKnudtzen ønsker å kunne tilby og levere komplette og integrerte løsninger som sømløst kan kobles sammen, og Rockwell Automation kan tilby nettopp dette, fra Sensor til Sky.

JFKnudtzen avslutter derfor det gode samarbeidet vi har hatt med IFM og B&R i mange år, denne høsten.

Når vi nå avslutter et langt og godt samarbeid med IFM, vil JFKnudtzen fra 1. september lagerføre og selge Allan-Bradley sensorer. Vi tilbyr og lagerfører et bredt spekter av

  • induktive og kapasitive givere,
  • fotoceller
  • trykksensorer
  • strømningssensorer
  •  temperatursensorer
  • ultralydgivere
  • endebrytere
  • encodere
  • RFID
  • IO-link
  • 3D kamera

Ta kontakt med din kontaktperson eller vår kundesupport om du har spørsmål til endringene, og vi vil hjelpe og supportere deg i denne overgangen, både med å skaffe de gamle løsningene og tilby nye løsninger.

www.jfknudtzen.no

 

Rent mel i posen, og masse annet snadder

Rent mel i posen, og masse annet snadder

Norgesmøllene kjører hardt på norske råvarer, overskuddet tilbake til norske bønder for videreutvikling av norsk landbruk og høy automatiseringsgrad. Og anlegget i Skien er ekstra foroverlent med kontinuerlig vekst og lansering av nye ferdigprodukter nærmest på løpende bånd. Et av resultatene er en økning i arbeidsstokken på 50 prosent det siste tiåret.

Brevik CCS

Brevik CCS: Verdens første sementfabrikk med karbonfangst kjører velkjent automatisering

Karbonfangstanlegget kalles en teknisk revolusjon med nyvinninger på mange plan som skal fange mer CO2 enn utslippene fra fossilbilparken i hovedstaden. Men, når det kommer til automatiseringsteknologi, kjører Heidelberg Materials knallhardt på velprøvde løsninger som matcher sementfabrikkens.

Jakten på ny teknologi gir topplassering i VA

Jakten på ny teknologi gir topplassering i VA

Aurskog-Høland kommune er blant landets mest fremoverlente på teknologi. Det gir innbyggerne god verdi for de kommunale avgiftene, noe topplasseringer i barometeret for bærekraftige vann- og avløpstjenester stadig bekrefter.

Robot skal gjøre smelteverk mer effektive og bærekraftige

Robot skal gjøre smelteverk mer effektive og bærekraftige

På smelteverk strømmer flytende metall fra store smelteovner. Det manuelle arbeidet har vært svært krevende, og forbundet med risiko for de de som jobber der. TappingMate er en robot som tar mennesket ut av tappesonen.

– Det er et tøft miljø, vi har holdt på i fem år med å utvikle løsninger for smelteverk og tapping av metall. Med maskinsyn, sensorikk og automatisering vil roboten skape en bedre arbeidshverdag for ansatte, redusere utslipp og gjøre industrien mer lønnsom, sier Bjørn Audun Risøy, leder for innovasjon og utvikling i Momek, og daglig leder i Momek TappingMate AS.