ProEXR File Description=Attributes=cameraAperture (float): 36.000000cameraFNumber (float): 8.000000cameraFarClip (float): 1000000015047466200000000000000.000000cameraFarRange (float): 999999984306749440.000000cameraFocalLength (float): 40.000000ca

De nye modulene utmerker seg med en spesielt høy støysikkerhet

I/O-system Axioline F nå også for IEC 61850

Som det robuste I/O-systemet det er, er Axioline F fra Phoenix Contact rett og slett predestinert for bruk i energiomgivelser. Med den nye busskobleren og de nye I/O-modulene kan I/O-systemet nå også benyttes for IEC 61850.

Busskobleren konfigureres enkelt og fleksibelt via Web-Interface. Slik kan alle nødvendige parametere for drifting av I/O-stasjonen stilles inn helt uten at man trenger programmeringskunnskaper. Busskobleren behandler IEC 61850-konfigurasjonsfilene CID eller SCD direkte. Praktisk omsetting av kommunikasjonen i henhold til IEC 61850, som er sertifisert via KEMA, sørger for sikkerhet med hensyn til systemets interoperable egenskaper.

I/O-modulene med digitale innganger og releutganger oppfyller spesielt kravene i energiomgivelser som økt nominell spenning på 220 V DC eller støtspenningssikkerhet på 5 kV. Som alle de andre enhetene i dette I/O-systemet utmerker de nye modulene seg med en spesielt høy støysikkerhet opptil 8 kV, robusthet mot mekaniske belastninger som støy opptil 30 g samt rask signalregistrering. I/O-systemet benytter ikke skilleskiver, noe som gjør at modulene kan kombineres fritt med den eksisterende porteføljen til Axioline F.

PHOENIX CONTACT AS ble etablert i 1987 og er et datterselskap av PHOENIX CONTACT GmbH & Co. KG i Tyskland, en av verdens ledende virksomheter innen elektronisk interface og industriell automatiseringsteknikk. Selskapet sysselsetter omlag 14 000 medarbeidere i hele verden og har et
nettverk med over 50 datterselskaper samt ca 30 representanter som ivaretar global salg og support. I 2014 var omsetningen på 1,77 milliarder €.

I Norge er vi 36 medarbeidere hvorav 34 i Oslo, 1 i Ulsteinvik og 1 i Trondheim. Vi lagerfører på vårt hovedkontor mer enn 5.000 artikler og kan derfor betjene våre kunder med rask, effektiv og teknisk god service.

Aggreko BESS crop

Aggreko øker batteriinvesteringene til 200 millioner dollar for å støtte energiovergangen

Aggreko har økt sine globale investeringer i mobile batterilagringssystemer (BESS) til rundt 200 millioner dollar, slik at flere bedrifter kan få tilgang til den nyeste batteriteknologien og nå sine mål om netto nullutslipp.

Emerson Tescom_BRW crop

Ny Emerson Flushing Ring

TESCOM AGI Flushing Ring fra Emerson med modulær montering for bruk ved skylling. Ved å gi en fullstendig og modulær ventilmontering med et enkelt delenummer effektiviserer skylleringen i AGI BR-serien bestilling og legger til rette for enkel bestilling på nytt med bestemte testkrav fra kunder. Både de tradisjonelle ringene i BRS «sandwich»- og BRW «wafer»-stil er tilgjengelig, samt BR7-designet i «integrert deksel», som omfatter lufting/skylling i selve flensringen.

KUKA KR_SCARA crop

Ny kraftig SCARA-robot fra KUKA

– raske bevegelser og 60 kg nyttelast. KUKA lanserer nok en SCARA-robot denne høsten. En kraftig modell med en maksimal nyttelast på 60 kilo. SCARA-roboter har flere fordeler. De er energieffektive, kostnadseffektive og kan bevege seg raskt med svært høy presisjon, sier Micael Amandusson, channel manager hos KUKA Nordic.

© Beckhoff

Neste generasjon PLS teknologi

Beckhoff muliggjør et reelt sprang i ytelse innen automasjonsteknologi med TwinCAT PLC++. Både utvikling og hastighet kan akselereres, samtidig som de velkjente fordelene med TwinCAT, som konsekvent integrasjon, kompatibilitet og åpenhet, fortsatt leveres.