
Spesialdesignet for å pumpe sensitive gasser eller damper
Innovative vakuumløsninger for olje- og gassindustrien
Vakuum spiller en sentral rolle innen produksjon av olje- og gass og typiske prosesser er avlufting av sjøvann, MEG-regenerering, VOC-dampgjenvinning, destillasjon av råolje, gjenvinning av fakkelgass og ventilasjonsgass, gassforsterkning, slamoverføring og tørking, filtrering, luft skuring, sentralstøvsugeaggregat for plattformovernatting til havs, grunning av lastoljepumpe.
I tillegg til den velprøvde vakuumpumpen, som DOLPHIN LB 0526/0726 A væskering vakuumpumpe, som er spesialdesignet for å pumpe sensitive gasser eller damper, er den siste generasjonen av TAPIR lekkasjesøker sentralt.. Lekkasjer i vakuumsystemer kan forårsake betydelig skade i sensitive industriprosesser, særlig ved fremstilling av olje- og gass. TAPIR lekkasjesøkere kan finne og kvantifisere lekkasjer helt presist. Dermed forbedres utgangskvaliteten, effektiviteten og påliteligheten for hele prosessen.
Å finne den beste vakuumløsningen er alltid et felles prosjekt. Busch jobber tett med sine kunder for å finne den perfekte løsningen for den respektive prosessen – utvekslingen av spørsmål og erfaringer er viktig for vår bygging av kompetanse og forståelse for industrien.
Ny utgave av AMNYTT magasin
Møte nestorene Sæland og Borchsenius i videointervju. Les vårt profilintervju med Trygve Dirdal, fagleder instrumentering i Equinor. Vi skriver også om sensorer som forstår og roboter som beskytter – industrien tar nye steg mot smartere, tryggere og grønnere produksjon.
Emerson utvider AI-porteføljen for tryggere og mer forutsigbar automatisering
Emerson har lansert nye AI-løsninger rettet mot industriell automatisering, med særlig vekt på driftssikkerhet og anvendbarhet i virksomhetskritiske systemer.
Pepperl+Fuchs lanserer nye IO-Link huber
Med bruk av IO-Link-huber er mange teknologiske begrensninger en saga blott: de tillater blandet drift av IO-Link-enheter og binære standardsensorer/aktuatorer på en og samme IO-Link-master. De nye IO-Link-hubene i G11- og G16-serien fra Pepperl+Fuchs representerer en spesielt robust og kostnadseffektiv løsning, og gir brukerne størst mulig fleksibilitet i systemplanleggingen.
Ny direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge
Camila Medina (33) tiltrer 1. juni som direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge. Hun kommer fra stillingen som strategileder for Norden og Baltikum i samme selskap og har tidligere erfaring fra både Statkraft og Schneider Electric.