
Spesialdesignet for å pumpe sensitive gasser eller damper
Innovative vakuumløsninger for olje- og gassindustrien
Vakuum spiller en sentral rolle innen produksjon av olje- og gass og typiske prosesser er avlufting av sjøvann, MEG-regenerering, VOC-dampgjenvinning, destillasjon av råolje, gjenvinning av fakkelgass og ventilasjonsgass, gassforsterkning, slamoverføring og tørking, filtrering, luft skuring, sentralstøvsugeaggregat for plattformovernatting til havs, grunning av lastoljepumpe.
I tillegg til den velprøvde vakuumpumpen, som DOLPHIN LB 0526/0726 A væskering vakuumpumpe, som er spesialdesignet for å pumpe sensitive gasser eller damper, er den siste generasjonen av TAPIR lekkasjesøker sentralt.. Lekkasjer i vakuumsystemer kan forårsake betydelig skade i sensitive industriprosesser, særlig ved fremstilling av olje- og gass. TAPIR lekkasjesøkere kan finne og kvantifisere lekkasjer helt presist. Dermed forbedres utgangskvaliteten, effektiviteten og påliteligheten for hele prosessen.
Å finne den beste vakuumløsningen er alltid et felles prosjekt. Busch jobber tett med sine kunder for å finne den perfekte løsningen for den respektive prosessen – utvekslingen av spørsmål og erfaringer er viktig for vår bygging av kompetanse og forståelse for industrien.
Lars Gunnar Vik styrker innesalget hos Vega Norge
Lars Gunnar Vik er ansatt som salgsingeniør i Vega Norges salgsteam, med fokus på innesalg innen nivå- og trykkinstrumentering.
Bjørnar Stenseth ansatt som prosjektleder i Vega Norge
Vega Norge har ansatt Bjørnar Stenseth som prosjektleder i selskapets prosjektavdeling. Stenseth kommer inn med solid erfaring fra teknisk salg og prosjektarbeid innen subsea, marine samt olje- og gassindustrien.
Emerson lanserer oppgradert AMS Trex – raskere feltarbeid med sertifisert kalibrering
Den nyeste versjonen av AMS Trex Device Communicator gir feltpersonell raskere og mer presis kommunikasjon med feltinstrumenter, styrket sikkerhet og støtte for sertifisert kalibrering.
Phoenix Contact styrker salgsteamet
Phoenix Contact har ansatt Thomas Pettersen i rollen som Sales Responsible Distribution. Thomas tiltrådte stillingen i november og vil ha ansvar for å videreutvikle samarbeidet med våre distribusjonspartnere.











