
Spesialdesignet for å pumpe sensitive gasser eller damper
Innovative vakuumløsninger for olje- og gassindustrien
Vakuum spiller en sentral rolle innen produksjon av olje- og gass og typiske prosesser er avlufting av sjøvann, MEG-regenerering, VOC-dampgjenvinning, destillasjon av råolje, gjenvinning av fakkelgass og ventilasjonsgass, gassforsterkning, slamoverføring og tørking, filtrering, luft skuring, sentralstøvsugeaggregat for plattformovernatting til havs, grunning av lastoljepumpe.
I tillegg til den velprøvde vakuumpumpen, som DOLPHIN LB 0526/0726 A væskering vakuumpumpe, som er spesialdesignet for å pumpe sensitive gasser eller damper, er den siste generasjonen av TAPIR lekkasjesøker sentralt.. Lekkasjer i vakuumsystemer kan forårsake betydelig skade i sensitive industriprosesser, særlig ved fremstilling av olje- og gass. TAPIR lekkasjesøkere kan finne og kvantifisere lekkasjer helt presist. Dermed forbedres utgangskvaliteten, effektiviteten og påliteligheten for hele prosessen.
Å finne den beste vakuumløsningen er alltid et felles prosjekt. Busch jobber tett med sine kunder for å finne den perfekte løsningen for den respektive prosessen – utvekslingen av spørsmål og erfaringer er viktig for vår bygging av kompetanse og forståelse for industrien.
Equinor får automatiseringsutstyr fra ulike fabrikanter til å snakke sømløst sammen
Energiselskapet kjører et omfattende Proof of Concept (PoC) med tungvektere på leverandør-, engineering- og forskningssiden for å demonstrere sømløs interoperabilitet på tvers av produkter, disipliner og alle faser i et anleggs levetid. Initiativet er del av selskapets strategi for å bli datadrevet og en våt drøm for ildsjelene i prosjektet.
Elektromagnetiske mengdemålere
Helt magnetisk tiltrekningskraft
Tredje del av AMNYTTs Flowskole setter søkelyset på elektromagnetiske mengdemålere.
Den populære og fleksible volumselgeren løser de fleste måletekniske oppgaver i væsker med en viss ledningsevne. Men, i likhet med andre måleprinsipper, er et par forutsetninger nødvendig for å levere gode målinger.
Med enklere integrasjon som ledestjerne
Topplederen for Factory Automation hos Pepperl+Fuchs forteller i eksklusivt videointervju med AMNYTT om viktigheten av enkel integrasjon av automatiseringsutstyr, om markedstrender og datasikkerhet.
AMNYTT nr. 2 – 2026 er ute nå
Hvordan skaper norsk industri global konkurransekraft gjennom automatisering? I denne utgaven møter du blant annet Vistin Pharma, som produserer for et verdensmarked med høy effektivitet og avansert teknologi. Vi ser også på hvordan damp kan redde jord fra deponi, hva som skal til for å gjøre industridata til «digitalt gull», og om Europa kan utvikle kunstig intelligens vi faktisk forstår.











