
Ventilene arbeider sikkert i temperaturområder fra -40ºC til +80ºC
IMI Precision Engineering lanserer nye, kompakte magnetventiler
IMI Precision Engineering, en av verdens ledende produsenter innenfor flow og motion control, har lansert en ny kompakt og meget allsidig ventilserie for jernbanesektoren.
VRW 2/2 - og 3/2 veis 32mm magnetventil i seteutførelse er velegnet til både direkte med G1/8 port, integrering på manifold eller til bruk med en CNOMO Interface. Ventilserien har eksepsjonell pålitelighet og sikkerhetsakkreditiver.
Ventilene arbeider sikkert i temperaturområder fra -40ºC til +80ºC og er støt- og vibrasjonstestet til EN61373 kategori 1, klasse A og B. Ventilene har dessuten gjennomgått et omfattende testprogram for å oppfylle globale krav innenfor jernbanesektoren.
WRV ventilene er velegnet til bruk i en lang rekke applikasjoner, inkludert bremsesystemer, dørkontroll, vindusviskersystemer, fjæringssystemer og smøresystemer til hjulflenser.
De direkte styrte ventilene er utstyrt med en innkapslet spole og finnes i et stort utvalg.
Denne nye serien magnetventiler høster fordeler av Norgrens omfattende erfaring i å produsere høykvalitetsventiler til jernbanesektoren.
Ventilenes allsidighet, evne til å operere i ekstreme temperaturer, samt enkel installasjon og vedlikehold gjør dem godt egnet til jernbanesektoren.
Vi utvikler innovative produkter tilpasset de unike utfordringene på global jernbanesektor. Vi bestreber oss på å møte utfordringene ved å tilby Engineering Advantage i alle produkter vi tilbyr markedet.
I 2015 ble Norgren AS en del av IMI Precision Engineering, en divisjon under det engelske ingeniørselskapet IMI plc, som består av en del velkjente og ledende varemerker som IMI Norgren, IMI Herion, IMI Buschjost, IMI FAS og IMI Maxseal.
Siemens optimaliserer lading av Unibuss’ elektriske busser i Oslo
Siemens har inngått en avtale med Unibuss, en ledende bussoperatør i Oslo-området, for å levere sin innovative Depot360 Managed Services-løsning. Med Norge i front av den globale overgangen til elektrisk mobilitet markerer denne avtalen Siemens’ første Depot360-fotavtrykk i Norge.
Tar grep for å sikre fremtidens vannkvalitet i Bergen
Guard Automation skal levere Norges største og mest komplekse driftskontrollsystem for vann og avløp til Bergen Vann. Systemet skal sikre rent vann til over 300 000 mennesker i og rundt Bergen. Bergen Vann leverer rent drikkevann og avløpsrensing til over 300 000 mennesker bosatt i Bergen og Bjørnafjorden kommune. Nå er det klart at Guard Automation skal levere et nytt driftssystem for å sikre den kritiske infrastrukturen.
Overvåking+Optimaliseringssensorer basert på LoRa
Globalt standardisert LoRaWAN®-teknologi muliggjør effektiv,signaloverføring med lang rekkevidde. Målepunkter vidt distribuert i utendørsområder, kabling er kompleks eller ikke mulig, kontrollsystemet på høyere nivå fungerer allerede til fulle eller ingen er tilgjengelig på stedet: Så snart sensorteknologi brukes utenfor klart definerte industrielle produksjonsmiljøer eller ekstra måling data skal etterspørres i eksisterende systemer, slike utfordringer og hindringer oppstår.
Verdens største anlegg
Verdens største varmepumpeanlegg med ammoniakk er bygget ved Drammensfjorden. Ammoniakk er effektivt medium for varmepumpe, men gir en del driftstekniske utfordringer. En av utfordringene er arbeidstrykket, som er på 53 bar. Den andre utfordringen er utnyttelsesgraden, som for hovedpumpene er designet for driftebelastning på 50 prosent. Drammen Fjernvarme drifter med 90 prosent utnyttelse av kompressoren.