IMI-Norgren-crop

Ventilen er utstyrt med pneumatisk nullstilling

IMI Norgren lanserer ny Power Take-off valve

Den nye ventilen til kraftuttak, Power Take-off Valve 03035103, er spesielt designet til bruk i systemer til kraftuttak, som finnes i kabiner på nyttekjøretøyer.

Ventilen er utstyrt med pneumatisk nullstilling og kan frakobles enten pneumatisk eller manuelt. Den er velegnet til enkelt- og dobbeltvirkende sylindre, og har en visiwink indikator som tydelig viser når kraftuttaket er aktivt.

Ventilen er fremstilt av støpt zink med hus av legert aluminium med G1/8 BSP port. Pull/push 3/2 spolen med pilot nullstilling og betjeningsdelen er også aluminiumslegert. Ventilen har pakninger av nitrilgummi.

Ventilen opererer i temperaturområde mellom -15° til +50°C med smurt eller usmurt filtrert trykkluft. Arbeidstrykket er 2-10 bar og ventilen har en gjennomstrømning på 0,34 Cv.

Ytterligere informasjon finnes på: www.imi-precision.com

Om IMI Precision Engineerings

I 2015 ble Norgren AS en del av IMI Precision Engineering, en divisjon under det engelske ingeniørselskapet IMI plc, som består av en del velkjente og ledende varemerker som IMI Norgren, IMI Herion, IMI Buschjost, IMI FAS og IMI Maxseal.

Aggreko BESS crop

Aggreko øker batteriinvesteringene til 200 millioner dollar for å støtte energiovergangen

Aggreko har økt sine globale investeringer i mobile batterilagringssystemer (BESS) til rundt 200 millioner dollar, slik at flere bedrifter kan få tilgang til den nyeste batteriteknologien og nå sine mål om netto nullutslipp.

Emerson Tescom_BRW crop

Ny Emerson Flushing Ring

TESCOM AGI Flushing Ring fra Emerson med modulær montering for bruk ved skylling. Ved å gi en fullstendig og modulær ventilmontering med et enkelt delenummer effektiviserer skylleringen i AGI BR-serien bestilling og legger til rette for enkel bestilling på nytt med bestemte testkrav fra kunder. Både de tradisjonelle ringene i BRS «sandwich»- og BRW «wafer»-stil er tilgjengelig, samt BR7-designet i «integrert deksel», som omfatter lufting/skylling i selve flensringen.

KUKA KR_SCARA crop

Ny kraftig SCARA-robot fra KUKA

– raske bevegelser og 60 kg nyttelast. KUKA lanserer nok en SCARA-robot denne høsten. En kraftig modell med en maksimal nyttelast på 60 kilo. SCARA-roboter har flere fordeler. De er energieffektive, kostnadseffektive og kan bevege seg raskt med svært høy presisjon, sier Micael Amandusson, channel manager hos KUKA Nordic.

© Beckhoff

Neste generasjon PLS teknologi

Beckhoff muliggjør et reelt sprang i ytelse innen automasjonsteknologi med TwinCAT PLC++. Både utvikling og hastighet kan akselereres, samtidig som de velkjente fordelene med TwinCAT, som konsekvent integrasjon, kompatibilitet og åpenhet, fortsatt leveres.