
Forretningsstrategien til konsernet er å ha egne datterselskaper
Ifm satser i Norge
Ifm electonics har i lengre tid vært representert med distributør i Norge. Fra 1. september har eget datterselskap tatt over ansvaret for all virksomhet her i landet. Det gjelder både salg, distribusjon og support. Det er ønske om økt tilstedeværelse og synlighet som ligger bak avgjørelsen om etableringen.
- I de fleste andre europeiske land har Ifm Electronics en annen struktur enn vi hadde i Norge, forteller Guttorm Ulltveit. Han er nå ansvarlig for Ifms eget datterselskap i Norge. Forretningsstrategien til konsernet er å ha egne datterselskaper i de markeder hvor produktene forhandles. Det sikrer god synlighet i markedet og best mulig eierskap til porteføljen i distribusjonsorganisasjonen.
Ulltveit kjenner produktene godt fra før, siden han var ansvarlig for porteføljen hos den tidligere distributøren, som var JFKnudtzen. JFKndutzen ble varslet for en god stund siden om beslutningen om å etablere egen virksomhet i Norge. Prosessen med å etablere egen virksomhet i Norge og ta over distribusjonen har gått greit. Ulltveit sier at forholdt er godt mellom det nye selskapene og tidligere distributør.
Klare målsettinger
- Ved etableringen er vi fire personer, forteller Ulltveit. Og planene er å ansette en person til i løpet av høsten. Så får utviklingen avgjøre hvor fort vi vil vokse. Regionen vi vil søke å dekke etter at vi har fått etablert organisasjonen er hele Vestlandet.
Automatisering driver fremtidens industri
Les i AMNYTT hvordan teknologi, måling og digitalisering gir bærekraft, sikkerhet og konkurransekraft.
Endress+Hauser styrker laget med ny salgsingeniør
Endress+Hauser Norge fortsetter å satse på vekst og kompetanse, og har nylig ansatt Rune Dalby som ny salgsingeniør. Han startet i stillingen 1. september 2025 og har sin base ved selskapets hovedkontor på Tranby.
Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling
Kompakte, energieffektive og pålitelige – nå med utvidet spenningsområde
Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen
Profilen – Trygve Dirdal, fagleder instrumentering, Equinor
Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.