
FG-Tech AS – Distributør for POSITAL FRABA
Vi vil med dette informere om at FG-Tech AS fra 01.03.2021 tok over all eksisterende virksomhet i Norge for POSITAL produkter og fra nå av vil FG-Tech AS støtte alle kunder i Norge.
Fredrik Andersen og Geir Steffensen har allerede jobbet med POSITAL de siste tre årene og har utmerket produkt- og applikasjonskunnskap. De ansatte i FG-Tech AS er sertifisert POSITAL produktspesialister.
Fra Posital Fraba leverer FG-Tech AS følgende produkter:
- Inkrementelle encodere
- Absolutte encodere
- Linelengdegivere
- Inclinometere
- KIT-Encodere
For ytterligere informasjon se; www.fgtech.no
Ny utgave av AMNYTT magasin
Møte nestorene Sæland og Borchsenius i videointervju. Les vårt profilintervju med Trygve Dirdal, fagleder instrumentering i Equinor. Vi skriver også om sensorer som forstår og roboter som beskytter – industrien tar nye steg mot smartere, tryggere og grønnere produksjon.
Emerson utvider AI-porteføljen for tryggere og mer forutsigbar automatisering
Emerson har lansert nye AI-løsninger rettet mot industriell automatisering, med særlig vekt på driftssikkerhet og anvendbarhet i virksomhetskritiske systemer.
Pepperl+Fuchs lanserer nye IO-Link huber
Med bruk av IO-Link-huber er mange teknologiske begrensninger en saga blott: de tillater blandet drift av IO-Link-enheter og binære standardsensorer/aktuatorer på en og samme IO-Link-master. De nye IO-Link-hubene i G11- og G16-serien fra Pepperl+Fuchs representerer en spesielt robust og kostnadseffektiv løsning, og gir brukerne størst mulig fleksibilitet i systemplanleggingen.
Ny direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge
Camila Medina (33) tiltrer 1. juni som direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge. Hun kommer fra stillingen som strategileder for Norden og Baltikum i samme selskap og har tidligere erfaring fra både Statkraft og Schneider Electric.