
Er din bedrift Norges smarteste
Konkurransen i internasjonal industri er hard, særlig for bedrifter i et høykostland som Norge. Likevel har norske industribedrifter gang på gang vist at vi hevder oss blant de aller beste. Digitaliseringen har i dag for alvor skylt over industrien. I det stadige kappløpet om å tilby konkurransedyktige løsninger og gjøre en forskjell, holder det ikke kun å være god.
Norske industribedrifter må også løfte blikket, gjenkjenne mulighetene og satse på de kostnadseffektive, smarte løsningene. Vår jobb er å inspirere bedrifter til å gjøre nettopp det.
Jobben med å styrke norsk konkurransekraft
Sterke industrihistorier handler om mer enn produktivitet og innovasjon. De handler om mennesker med mot, kløkt og klokskap. De beste historiene engasjerer bransjeledere, inspirerer til ny innovasjon og hjelper andre å definere egne suksesskriterier på tvers av bransjer. Gjennom å løfte frem de som er med å sikre Norges fremtidige konkurransekraft igjennom sin innovasjons- og omstillingsevne, ønsker Siemens og Norsk industri å skape en plattform som bidrar til å styrke norsk konkurransekraft og gir norsk industri enda bedre forutsetninger i møte med tøff internasjonal konkurranse.
Eksponering for deltakere
Det er ikke bare vinneren som nyter godt av å være med i Norges smarteste industribedrift. Konkurransen som handler om å løfte frem norsk industri, gir naturlig nok fordeler for alle deltakere. I jakten på Norges smarteste industribedrift jobber vi målrettet mot å fremheve alle de gode eksemplene i mediene. Kampanjen gir en god mulighet for verdifull og relevant eksponering. PR kan være helt essensielt i flere faser for en ung og sulten industribedrift og Norges smarteste gir en unik anledning til å nettopp trekke frem din bedrifts styrker for kunder eller samarbeidspartnere.
Kjenner du en industribedrift som fortjener å bli kåret til Norges smarteste industribedrift i 2024? Eller en spennende oppstartsbedrift som fortjener Spesialprisen?
Les mer om konkurransen her. Meld på din bedrift
Lunner kommune tar i bruk KI for smartere avløpsrensing
Lunner kommune tester ny teknologi ved Harestua og Volla renseanlegg. Ved hjelp av kunstig intelligens skal avløpsvann renses med mindre kjemikaler, samtidig som driften effektiviseres og kostnader kuttes.
Nytt OTDR fra Yokogawa
Yokogawa Test & Measurement Corporation lanserer AQ7290-serien, et svært pålitelig og nøyaktig felttestinstrument for optisk fiber som vil lette konstruksjonen og vedlikeholdet av raskt voksende optiske kommunikasjonsnettverk. AQ7290 er utstyrt med nye funksjoner som forbedrer betjening og brukervennlighet. Seks standard- og høyytelsesmodeller er tilgjengelige i serien, og tilbyr et utvalg av to eller tre bølgelengder for å dekke et bredt spekter av fiberoptiske installasjons- og vedlikeholdsmålingsbehov.
Nytt generativt AI-drevet vedlikeholdstilbud fra Siemens
Siemens Industrial Copilot, en generativ AI-basert assistent, styrker hele verdikjeden – fra design og planlegging til engineering, drift og tjenester. Med dette ekspanderer Siemens sitt Industrial Copilot-tilbud med utvidede muligheter for Senseye Predictive Maintenance. Den generative AI-drevne løsningen vil støtte alle trinn i vedlikeholdssyklusen, fra reparasjon og forebygging til prediksjon og optimalisering.
Solid fremgang for Endress+Hauser tross global uro: Satser tungt på innovasjon og gassanalyse
Til tross for krevende globale rammevilkår leverte Endress+Hauser et sterkt resultat i 2024, med økt satsing på gassanalyse, bærekraft og opplæring.