
Har den funksjonaliteten som kunden trenger, nettopp for sin applikasjon
Eksklusiv distribusjonsavtale for håndholdte termiske kameraer
Presisjons Teknikk AS har signert en eksklusiv distribusjonsavtale med HIKMICRO. Avtalen omfatter salg og distribusjon av håndholdte termiske kameraer og andre produkter relatert til termografi. Presisjons Teknikk AS har siden starten i 1995 vært en ledende leverandør at termiske kameraer og kompetanse til industri, F&U og jakt og friluft.
Det er derfor stolte at vi nå er HIKMICRO sin foretrukne partner i Norge og Sverige, sier daglig leder Henrik Swärd.
HIKMICRO er et relativt nytt merke på markedet innenfor termografi, men er startet opp høsten 2016 og er et utspring av HIKVISION som er meget anerkjent for kamerasystemer innenfor overvåking & sikkerhet.
Selskapet har en meget ambisiøs produktutvikling med et klart fokus på å tilby sine produkter dramatisk mye rimeligere enn det konkurrentene gjør, med den samme - eller høyere kvalitet.
En av metodene for å få til dette, er å tilby kameraer som har den funksjonaliteten som kunden trenger, nettopp for sin applikasjon og ikke inneholder en masse (kostbar) funksjonalitet som erfaringsmessig aldri blir brukt og gjør produktet vanskeligere å bruke.
Vi har store forventninger til nåværende og fremtidige produkter fra HIKMICRO, som passer perfekt inn i vårt forretningskonsept ved å tilby de ledende termografiprodukter i markedet, forteller Henrik Swärd.
Lenker for mer informasjon:
https://www.hikmicrotech.com/en/
Uskjermede kort-til-kort-kontakter med 0,8 mm deling
Phoenix Contact presenterer de nye uskjermede kort-til-kort-kontaktene i FP 0,8 SL-serien for datahastigheter på opptil 52 Gbps. Kontaktene gir økt fleksibilitet i PCB-design takket være kompatibilitet med PCB-fotavtrykkene til de skjermede FP-0.8-versjonene. Designeren kan bytte mellom skjermede og uskjermede versjoner uten å måtte tilpasse kretskortlayouten.
Nye referansedesign for AI-datasentre utviklet av Schneider Electric og NVIDIA
Schneider Electric lanserer sammen med NVIDIA to nye referansedesign for datasentre rettet mot kunstig intelligens (AI). Designene kombinerer styring av strøm og væskekjøling med overvåking gjennom NVIDIAs Mission Control-programvare.
Foto: Schneider Electric og Stefania Nilsen, Schneider Electric
Endress+Hauser: 25 år med innovasjon innen strømningsmåling
I Freising utenfor München har et lite, men høyst spesialisert utviklingsmiljø hos Endress+Hauser i 25 år bidratt til å flytte grensene for hva moderne strømningsmåling kan oppnå. Teamet på rundt 20 personer har hatt frihet til å eksperimentere, med ett mål for øyet: å skape praktisk nytte for prosessindustrien.
ABB lanserer gasskromatograf med innebygd cybersikkerhet
ABB har lansert GCP100 – verdens første gasskromatograf med integrert cybersikkerhet. Den nye modellen setter en ny standard for prosessanalyse og datasikkerhet i kritiske industrier som naturgass, biogass, olje og petrokjemi.












