
Vil fortsette å videreutvikle gode relasjoner med systemintegratorer
Danfoss omorganiserer
Danfoss informerer om at Håvard Wolden blir ny Country Manager for Danfoss Drives i Norge 1. mars. Håvard tar over rollen etter Bjørn W. Henriksen, som har bestemt seg for å tre til side de siste årene før pensjon. Bjørn startet i Danfoss i 1986 og har vært Country Manager siden 2008, han går nå over i en ny rolle som Business Development Manger.
I sin nye rolle vil Håvard være ansvarlig for alle aspekter av selskapets aktiviteter, inkludert salg, markedsføring, drivsløsninger, teknisk og service. Håvard ble ansatt i Vacon i 2008 og kom inn i Danfoss i 2017, hvor han bl.a. har hatt stillinger innen Drives Product Development. De seneste årene har han vært Sales Manager for Drives Solutions. Han har mer enn 13 års erfaring i bransjen og har bred kunnskap om elektrifisering og hybridisering av den maritime sektoren i Norge.
"Danfoss Drives er et fantastisk selskap," sier Håvard. "Det er en pioner, innovatør og en verdensleder innen frekvensomformere, med enestående produkter og en stab med gode medarbeidere. Jeg kan se mange muligheter for selskapet til å bygge videre på den enorme suksessen Danfoss har oppnådd til dags dato i Norge og i resten av verden.
Håvard vil fortsette å videreutvikle gode relasjoner med systemintegratorer. Han mener at den økende betydningen av digitalisering, samt det brede og populære sortimentet av Danfoss VLT® og VACON® produkter sammen med det nye DrivePro® services gir sterke vekstmuligheter for Danfoss Drives.
Helautomatisert salatproduksjon
For å brødfø en voksende befolkning må matproduksjonen globalt øke dramatisk – samtidig må miljøpåvirkningen fra jordbruket reduseres. Tørke i Spania gir mindre tilgang på salat for norske aktører og tørke, oversvømmelse og andre klimarelaterte hendelser vil skje hyppigere i årene som kommer. Avisomos helautomatiserte system for vertikal dyrking løser flere av landbrukets største utfordringer.
– Vi bygger det som blir norges første helautomatiserte plantefabrikk, der hele prosessen fra frøet blir sådd til produktet forlater fabrikken foregår ved hjelp av roboter, sier Morten Dahl, CTO i Avisomo.
Redder jorda med damp og innovativ teknologi
SoilSteam Internationals avanserte maskiner redder uren jord fra deponi. Ren damp fra avansert teknologi og automatisering gjør susen for å sterilisere jorda.
Mesternes malingsmester
Et av Jotuns produksjonsanlegg i Sandefjord skal være verdens mest effektive malingfabrikk. Høy automatiseringsgrad, smarte maskinløsninger, enhetlig maskinstyring og sentralt batch-kontrollsystem er sentrale ingredienser.
Høy automatiseringsgrad gir global konkurransekraft
Legemiddelprodusenten Vistin Pharma i Kragerø har ti prosent av verdensmarkedet for diabetes type 2-medisin. Produksjonen går 24/7 og alt eksporteres. Høyt automatiseringsnivå er et viktig bidrag.











