Norgren PH_AL_Excelon Plus crop

Robust og enkel å installere

Excelon® Plus Serie 82 - unike luftbehandlingsenheter fra Norgren

Norgren Excelon® Plus 82 er et modulært filter, regulator, smøreapparat (FRL) som er velegnet til de fleste industrielle applikasjoner. 1/4" og 3/8" ISO G samt NPT porter. Excelon® Plus 82 er utviklet med sikkerhet i høysetet og leverer høy ytelse i et kompakt og lett design. Introduksjonen av Excelon® Plus 82-serien gjør Excelon® Plus FRL-porteføljen fra Norgren komplett.

Viktige funksjoner: 98% vannutskilling ved 100% gjennomstrømning. Robust og enkel å installere. Mikrotåke teknologi - unik i markedet. Hengelåsfunksjon på avstengningsventil og regulator. En sikker roterende avstengningsventil gjør det lett å isolere systemet uten reduksjon i ytelse. En unik dobbel sikkerhetslås på beholderen med tydelig lyd ved åpning - når systemet er trykksatt er det umulig å fjerne beholderen under bruk. Innebygde manipuleringssikre alternativer. Innfelt manometer - største i markedet, lett å lese av. Kun 25 mm klarering kreves for å fjerne beholder - idéell ved begrenset plassmulighet.

 

Ytterligere informasjon, se; www.norgren.com/no

Phoenix Contact Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling

Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling

Kompakte, energieffektive og pålitelige – nå med utvidet spenningsområde

Trygve Dirdal var med å installere trådløs temperaturovervåking av kritiske varmekabler for impulslinjene til sikkerhetsventiler på Sleipner A tidlig på 2010-tallet (Illustrasjonsfoto: Øyvind Gravås og Bo B. Randulff/Equinor).

Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen

Profilen – Trygve Dirdal, fagleder instrumentering, Equinor

Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.

Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.

Ny salgssjef for fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs

Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.

AMNYTT magasin nr 4 - 2025 er publisert

Ny utgave av AMNYTT magasin

Møte nestorene Sæland og Borchsenius i videointervju. Les vårt profilintervju med Trygve Dirdal, fagleder instrumentering i Equinor. Vi skriver også om sensorer som forstår og roboter som beskytter – industrien tar nye steg mot smartere, tryggere og grønnere produksjon.