Norgren PH_AL_Excelon Plus crop

Robust og enkel å installere

Excelon® Plus Serie 82 - unike luftbehandlingsenheter fra Norgren

Norgren Excelon® Plus 82 er et modulært filter, regulator, smøreapparat (FRL) som er velegnet til de fleste industrielle applikasjoner. 1/4" og 3/8" ISO G samt NPT porter. Excelon® Plus 82 er utviklet med sikkerhet i høysetet og leverer høy ytelse i et kompakt og lett design. Introduksjonen av Excelon® Plus 82-serien gjør Excelon® Plus FRL-porteføljen fra Norgren komplett.

Viktige funksjoner: 98% vannutskilling ved 100% gjennomstrømning. Robust og enkel å installere. Mikrotåke teknologi - unik i markedet. Hengelåsfunksjon på avstengningsventil og regulator. En sikker roterende avstengningsventil gjør det lett å isolere systemet uten reduksjon i ytelse. En unik dobbel sikkerhetslås på beholderen med tydelig lyd ved åpning - når systemet er trykksatt er det umulig å fjerne beholderen under bruk. Innebygde manipuleringssikre alternativer. Innfelt manometer - største i markedet, lett å lese av. Kun 25 mm klarering kreves for å fjerne beholder - idéell ved begrenset plassmulighet.

 

Ytterligere informasjon, se; www.norgren.com/no

AI i alarmsystemer 2

Kunstig intelligens kan gjøre industrien sikrere og mer effektiv

Drømmen om færre falske alarmer, tryggere og mer effektiv drift av industrielle anlegg rykker stadig nærmere, godt hjulpet av kunstig intelligens (KI). Vi tar pulsen på hvordan teknologien kan forbedre alarmsystemene i industrielle styringssystemer.

Boksen går hos Farris

Boksen går hos Farris

Fjorårets nye bokselinje sender produksjonen av Farris til nye høyder. Men selv om tappemaskinen som spruter ut nærmere ti fulle bokser i sekundet kalles hjertet i anlegget, er god måleteknikk i mikserne selve hjernen. For det er nøyaktige mengdemålere som er kilden til riktige og stabile smaksopplevelser.

Siemens Innovation Days

Siemens Innovation Days: Heldigitalt fra A til Å, nesten!

Selv om innovasjonsdagene hos Siemens i slutten av 2025 stod i digitaliseringens navn, er ryktet om maskinvarens død innen automatisering sterkt overdrevet. Datasikkerhet, kunstig intelligens og digitalisering generelt var høyt på agendaen, men deltagerne fikk også servert fysiske godbiter.

02 EF Profil

Den europeiske automatiseringshjelperen fra Rafnes

Jan Grønlid (60) har en sentral rolle som Project Automation Manager hos Ineos Inovyn. Han ukependler til selskapets anlegg på tvers av Europa og løser kontrollsystemutfordringer med norsk bedriftskultur hvor dyp relasjonsbygging med kollegaer står høyt i kurs.