Emerson+CDM+Meters_5meters+crop

Nøyaktighet på ±0,10%

Emerson Process Management introduserer målere for gass densitet og spesifikk gravitasjon. Micro Motion er kjent som ledende på leveranser av flowmåling av typen Coriolis.

Nå utvikles teknologien videre ved at man nå kan lansere to nye produkter; Gas Density Meter (GDM) og Specific Gravity Meter (SGM). Målerne har en oppgitt nøyaktighet på ±0,10% både på densitet og spesifikk gravitasjon, har transmittere med lokalt display og er meget enkle å koble til DCS, PLS, flow computere da utganssignalet kan leses på 4-20mA, HART (også wireless), frekvens eller Modbus RS-485. Målerne er også utstyrt med det siste innen diagnostikk og verifiseringsmetoder. I tillegg slippes det en ny versjon av ProLink III og HART/AMS DD’er som støtter alle Micro Motion’s Coriolis, Densitet, og Viskositetsmålere. 

For ytterligere spørsmål se www.emersonprocess.no

Emerson crop

Emerson vinner IoT Breakthrough-pris for 2025 for «Årets industrielle innovasjon»

Emerson har vunnet prisen for «Årets industrielle IoT-innovasjon» for sin DeltaV™ Workflow Management-programvare under den 9. årlige IoT Breakthrough Awards. Prisen anerkjenner Emersons neste generasjons programvare-som-en-tjeneste-løsning for å hjelpe farmasøytiske selskaper med å utvikle, skalere og produsere livsendrende celle- og genterapier mer effektivt.

EH_gas_measurement crop

Strategisk partnerskap er i gang

SICK og Endress+Hauser slår seg sammen om prosessautomatisering. SICK og Endress+Hauser tar i bruk sitt strategiske partnerskap innen prosessautomatisering: SICKs avanserte gassanalyse- og mengdemålingsteknologi er nå en integrert del av Endress+Hausers omfattende instrumentportefølje. Målet med samarbeidet er å gi kunder i prosessindustrien enda bedre støtte til å øke anleggets effektivitet, beskytte miljøet og redusere CO2-avtrykket.

Fint Halvor crop

Fieldbus International AS gjør strategisk oppkjøp av Fieldbus Inc

Fieldbus International AS, Fint AS, en ledende leverandør av feltbusskommunikasjonsteknologi, har fornøyelsen av å kunngjøre at de har inngått en avtale om å kjøpe Fieldbus Inc, et ledende selskap innen Foundation Fieldbus-teknologi. Dette strategiske oppkjøpet understreker Fints ambisjon om å bli verdens ledende leverandør av feltbuss konvertere og øke verdien på selskapet. 

Gloria crop

Med ny teknologi og tett samarbeid som drivkraft

Gloria Odberg er ansvarlig for styresystemet hos BASF i Sandefjord. Hun drives fremover av ny teknologi og godt samspill med kollegaer og andre forbindelser i industrien. Vi skal innom datafangst, kunstig intelligens, styringssystem og kommunikasjonsløsninger.