Bjørnar Stenseth, VEGA Norge

Bjørnar Stenseth ansatt som prosjektleder i Vega Norge

Vega Norge har ansatt Bjørnar Stenseth som prosjektleder i selskapets prosjektavdeling. Stenseth kommer inn med solid erfaring fra teknisk salg og prosjektarbeid innen subsea, marine samt olje- og gassindustrien.

Han har tidligere hatt roller som salgsingeniør, prosjektingeniør, bid manager og senior systems engineer, og har arbeidet med alt fra prosjektering og dokumentasjon til tilbudsarbeid og praktisk arbeid ute hos kunde. I tillegg har han vært involvert i messer, events og faglige workshops.

I Vega Norge vil Stenseth ha ansvar for å følge prosjekter fra oppstart til ferdigstillelse, inkludert kundemøter, leveranser og dokumentasjon – også i henhold til NORSOK-krav. Rollen innebærer også bidrag til salgsrelaterte aktiviteter, innesalg og serviceoppdrag ute hos kunde.

Stenseth startet i stillingen høsten 2025.

02 EF Profil

Den europeiske automatiseringshjelperen fra Rafnes

Jan Grønlid (60) har en sentral rolle som Project Automation Manager hos Ineos Inovyn. Han ukependler til selskapets anlegg på tvers av Europa og løser kontrollsystemutfordringer med norsk bedriftskultur hvor dyp relasjonsbygging med kollegaer står høyt i kurs. 

HIMA Seafood

Hima Seafood: I verdensklasse på bærekraft og avansert teknologi

Fisken er naturligvis sjefen i verdens største landbaserte oppdrettsanlegg for ørret. Men, avansert måleteknikk, styring, overvåking og røkting er avgjørende for trygg og god oppvekst.

Tavleforeningen

NEK 439:2024 – Endringer i tavleforskriften

2024-utgaven av NEK 439-serien inneholder ikke vesentlige materielle endringer som medfører omfattende praksisendringer for planlegging og utførelse av el-tavler. Det er imidlertid noen nyheter og presiseringer som bransjen bør merke seg.

Flowskolen

Mediets egenskaper og strømning

Mesterlig mengdemåling starter med det grunnleggende

Den britiske fysikeren Lord Kelvin hadde skjønt det: Du kan ikke styre det du ikke kan måle

Første del av AMNYTTs Flowskole starter med det essensielle for riktig valg av måleprinsipp: Mediets egenskaper og strømningsprofil.