JFK krympe crop

Bedre ergonomi med et mindre krympeverktøy, - for ledere og kabler opptil 2,5 mm2

PZ 2.5 S - Den enkleste måten å krympe på, - og det minste, profesjonelle krympeverktøyet for endehylser. I styringsskap finnes det ledninger med forskjellig tverrsnitt, som er utstyrt med endehylser. i 90% av tilfellene er gjennomsnittlig tverrsnittsområde på ledningene 2,5 mm² og mindre.

Med PZ 2.5 S har Weidmüller utviklet et kompakt krympeverktøy spesielt for endehylser i tverrsnittsområdet fra 0,14 til 2,5 mm². Ved å fokusere på små tverrsnitt var det mulig å beholde størrelsen, vekten, åpningsbredden og aktiveringskraften til det nye verktøyet lite, -uten at det gikk ut over krympkvaliteten. Vi har for øyeblikket det minste, profesjonelle krymp-verktøyet for endehylser på markedet.

  • 30 % mindre grepsbredde
  • 30 % mindre åpningsvinkel
  • 30 % mindre vekt
  • Perfekt ergonomi
  • Beste krympekvalitet

Sammenlignet med PZ 6 er PZ 2.5's grepstørrelse 30% mindre, noe som ikke bare gir bedre ergonomi, men også kan bidra til å unngå potensielle skader på håndledd og muskler, spesielt ved lengre arbeidstimer. Dette gjør det spesielt nyttig for presstilkoblinger der PZ 6 kan være for stort eller uhåndterlig, samtidig som det er ideelt for de vanligste endehylsestørrelsene på opptil 2,5 mm².

Link: https://www.jfknudtzen.no/nyhetsarkiv-1/nyhetsarkiv/verktoey-4/pz-2-5-s-krympeverktoey

Lars Gunnar Vik, VEGA Norge

Lars Gunnar Vik styrker innesalget hos Vega Norge

Lars Gunnar Vik er ansatt som salgsingeniør i Vega Norges salgsteam, med fokus på innesalg innen nivå- og trykkinstrumentering.

Bjørnar Stenseth, VEGA Norge

Bjørnar Stenseth ansatt som prosjektleder i Vega Norge

Vega Norge har ansatt Bjørnar Stenseth som prosjektleder i selskapets prosjektavdeling. Stenseth kommer inn med solid erfaring fra teknisk salg og prosjektarbeid innen subsea, marine samt olje- og gassindustrien.

Emerson AMS Trex Device Communicator

Emerson lanserer oppgradert AMS Trex – raskere feltarbeid med sertifisert kalibrering

Den nyeste versjonen av AMS Trex Device Communicator gir feltpersonell raskere og mer presis kommunikasjon med feltinstrumenter, styrket sikkerhet og støtte for sertifisert kalibrering.

Thomas Pettersen, Phoenix Contact

Phoenix Contact styrker salgsteamet

Phoenix Contact har ansatt Thomas Pettersen i rollen som Sales Responsible Distribution. Thomas tiltrådte stillingen i november og vil ha ansvar for å videreutvikle samarbeidet med våre distribusjonspartnere.