Knut Ivar Helland

Bred erfaring vil komme godt med i den videre satsingen

Beckhoff Automation AS øker staben i Ålesund

Beckhoff Automation AS fortsetter veksten og ser et økende behov på Nordvestlandet, så derfor har vi valgt å utvide staben vår i denne regionen. Marius Nedrelid starter den 1. april i stillingen som Applikasjonsingeniør ved vårt avdelingskontor i Ålesund.

Marius kommer fra Optimar AS, hvor han har hatt forskjellige posisjoner i selskapet siden 2017. Før dette har han også jobbet som automasjonsingeniør hos Elmarin AS. Hans brede erfaring vil komme godt med i vår videre satsing. Han har en Bachelor-grad i automasjon og en Master-grad innen robotikk og vision. Vi gleder oss til å ønske Marius velkommen til Beckhoff-familien.

Camila Medina, foto: Schneider Electric

Ny direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge

Camila Medina (33) tiltrer 1. juni som direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge. Hun kommer fra stillingen som strategileder for Norden og Baltikum i samme selskap og har tidligere erfaring fra både Statkraft og Schneider Electric.

Jan Erik Lunde

Pepperl+Fuchs styrker teamet

Jan Erik Lunde er ansatt som salgsingeniør i Pepperl+Fuchs AS i Porsgrunn. Han er 29 år og har en svært allsidig og relevant bakgrunn. 

Vibecke Flinskau

Rittal styrker laget

Vibecke Flinskau er ny Area Sales Manager IT. Vibeke har mer enn 20 års erfaring innen telekombransjen samt med IT og markedserfaring i bunn. 

Pål Andersen, Autic

Autic System har fått ny daglig leder

Autic System AS fikk ny toppleder den 1. februar 2025. Pål Andersen har tatt over som daglig leder etter Petter Kvalberg, som nå går av med pensjon.