
Nyansettelse hos Autic
Autic styrker sin kapasitet med to nye ansikter i staben! Andreas på support, og Eirik på salg, vil sammen med resten av teamet i Autic tilby markedet og partnerne innovative produkter innen både hardware og software for automasjon. Det vil også bli satt enda større fokus på god support, og et lett tilgjengelig support-team for alle kundene.
Eirik Skårerverket
Eirik Skårerverket er 32 år og kommer fra Sandefjord. Eirik startet i stillingen som salgsingeniør 1. august 2024. Han har fagbrev og fagskoleutdanning innen prosess-kjemi, med 7 års erfaring fra bransjen. I år fullførte han også en bachelorgrad ved USN innen elektro, automasjon og robotikk, hvor han var del av et team som deltok i EM for studentbedrift. På fritiden liker han å trene og utforske kreative hobbyer.
Autic har bidratt til å forenkle industrielle oppgaver siden 1994 og har sammen med våre partnere levert de beste løsninger for fremtidens industrier, fra vann og avløp til marine, samferdsel og bygg. Noen av våre kjerneområder er innen SCADA, HMI, styringssystemer samt industriell kommunikasjon.
Ny direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge
Camila Medina (33) tiltrer 1. juni som direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge. Hun kommer fra stillingen som strategileder for Norden og Baltikum i samme selskap og har tidligere erfaring fra både Statkraft og Schneider Electric.
Pepperl+Fuchs styrker teamet
Jan Erik Lunde er ansatt som salgsingeniør i Pepperl+Fuchs AS i Porsgrunn. Han er 29 år og har en svært allsidig og relevant bakgrunn.
Rittal styrker laget
Vibecke Flinskau er ny Area Sales Manager IT. Vibeke har mer enn 20 års erfaring innen telekombransjen samt med IT og markedserfaring i bunn.
Autic System har fått ny daglig leder
Autic System AS fikk ny toppleder den 1. februar 2025. Pål Andersen har tatt over som daglig leder etter Petter Kvalberg, som nå går av med pensjon.