rask app utvikling crop

Legger press på utviklerene for å øke fleksibilitet i driften

Produksjonen har endret seg

Produsenter arbeider hele tiden for å øke produktiviteten og øke konkurransedyktige. Viktige endringer i hvordan kan realiseres har endret seg mye den siste tiden. Den industrielle verdenen har utviklet seg betydelig, og produksjon av et produkt som tilfredstillet markedet er ikke lenger mulig.

Etterspørselen etter kundetilpassede løsninger og korte utviklingstider krever produksjon til rett tid og som kan endre utstyr, prosesser og vedlikeholdsprosedyrer med stor smidighet til de aktuelle produktene. Mens denne etterspørselen startet for flere år siden, legger mindre marginer på produsentene press på utviklerene for å øke fleksibilitet i driften.

White papret du kan last ned her beskriver nye teknologier for raskere produktutvikling.

Beijer X3 Pro

Beijer utvider X3-serien

Beijer Electronics har annonsertde nyeste tilskuddene til sin X3 HMI-familie. De nye modellene bygger på momentum fra de første X3-utgivelsene, og gir enda mer kraft, fleksibilitet og spesialisering til en plattform designet for fremtidens industrielle automatisering.

Automatisering driver fremtidens industri. Les AMNYTT nr 5 - 2025

Automatisering driver fremtidens industri

Les i AMNYTT hvordan teknologi, måling og digitalisering gir bærekraft, sikkerhet og konkurransekraft.

Rune Dalby, Endress+Hauser

Endress+Hauser styrker laget med ny salgsingeniør

Endress+Hauser Norge fortsetter å satse på vekst og kompetanse, og har nylig ansatt Rune Dalby som ny salgsingeniør. Han startet i stillingen 1. september 2025 og har sin base ved selskapets hovedkontor på Tranby.

Phoenix Contact Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling

Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling

Kompakte, energieffektive og pålitelige – nå med utvidet spenningsområde