Wago-4-kanal-crop

Sikringene leveres med kommunikasjonsmuligheter

6 mm brede elektroniske sikringer

WAGO’s nye 1-kanals elektroniske sikringer for DC spenninger, kan spare inntil 66% plass i tavlen, med alle fordelene elektroniske sikringer gir. Med 6mm er den markedets smaleste, og inntil 66% smalere enn tradisjonelle sikringer (MCB’er), noe som kan bidra til å spare dyrebar plass i tavlen.

Sikringene leveres med kommunikasjonsmuligheter, både for avlesning av status og for ekstern kontroll. Inntil 30 enheter kan laskes enkelt laskes sammen, for å gi et felles signal tilbake til kontrollutstyr. En av fordelene med elektroniske sikringer er forutsigbar og kort utløsertid. Ved en direkte kortslutning så slås kanalen av på 4ms, noe som ikke bare sparer strømforsyningen for overbelastning, men også sikrer stabil driftsspenning til andre kritiske komponenter.

Hvorfor bruke elektroniske sikringer?

  • Raske og forutsigbare, selv ved lange kabelstrekk
  • Sørger for en sikker tilførsel til kritisk utstyr, selv i feilsituasjoner
  • Overvåkning av spenningsnivå
  • Kommunikasjonsmuligheter
  • Høy sikkerhet (EN 60204)

 

Aggreko BESS crop

Aggreko øker batteriinvesteringene til 200 millioner dollar for å støtte energiovergangen

Aggreko har økt sine globale investeringer i mobile batterilagringssystemer (BESS) til rundt 200 millioner dollar, slik at flere bedrifter kan få tilgang til den nyeste batteriteknologien og nå sine mål om netto nullutslipp.

Emerson Tescom_BRW crop

Ny Emerson Flushing Ring

TESCOM AGI Flushing Ring fra Emerson med modulær montering for bruk ved skylling. Ved å gi en fullstendig og modulær ventilmontering med et enkelt delenummer effektiviserer skylleringen i AGI BR-serien bestilling og legger til rette for enkel bestilling på nytt med bestemte testkrav fra kunder. Både de tradisjonelle ringene i BRS «sandwich»- og BRW «wafer»-stil er tilgjengelig, samt BR7-designet i «integrert deksel», som omfatter lufting/skylling i selve flensringen.

KUKA KR_SCARA crop

Ny kraftig SCARA-robot fra KUKA

– raske bevegelser og 60 kg nyttelast. KUKA lanserer nok en SCARA-robot denne høsten. En kraftig modell med en maksimal nyttelast på 60 kilo. SCARA-roboter har flere fordeler. De er energieffektive, kostnadseffektive og kan bevege seg raskt med svært høy presisjon, sier Micael Amandusson, channel manager hos KUKA Nordic.

© Beckhoff

Neste generasjon PLS teknologi

Beckhoff muliggjør et reelt sprang i ytelse innen automasjonsteknologi med TwinCAT PLC++. Både utvikling og hastighet kan akselereres, samtidig som de velkjente fordelene med TwinCAT, som konsekvent integrasjon, kompatibilitet og åpenhet, fortsatt leveres.