Pepperl HMI_VisuNet_FLX_1903px_V02 crop

VisuNet FLX – ny modul-HMI-plattform for opptil sone 2/22 og div. 2

«Én passer alle»-modell gir maksimal fleksibilitet. VisuNet FLX er, som navnet tilsier, en omfattende serie av svært fleksible operatørstasjoner og overvåkningssystemer fra Pepperl+Fuchs for ATEX sone 2/22 (venter på ytterligere globale sertifiseringer), og ikke-Ex-områder. Den nye plattformen er skreddersydd til behovene i petrokjemisk, kjemisk og farmasøytisk industri.

På grunn av den fullstendig modulære designen kan HMI-løsningene konfigureres for å maksimere funksjonaliteten, og plattformen kan raskt og enkelt tilpasses i felten.

Tre grunnleggende konfigurasjoner – i hovedsak basert på tynnklientteknologi – er tilgjengelige og suppleres av et stadig større utvalg av eksterne enheter:

  • HMI-system
  • Panel-PC
  • Boks-PC

Velg blant et bredt utvalg av forhåndskonfigurerte FLX-løsninger som er raskt tilgjengelige, eller la våre globale SEC-sentre (Solution Engineering Centers) utforme en fullstendig tilpasset løsning basert på FLX.

Innovativ arkitektur gir stor fleksibilitet i utvikling av nye funksjoner

Innovativ arkitektur gir stor fleksibilitet i utvikling av nye funksjoner

Ulmatec leverer sentralvarmeanlegg til skip, der distribusjonen i flere år har vært automatisert. Det er viktig at systemene fungerer optimalt, og at man kan implementere nye løsninger. I samarbeid med Schneider Electric utvikler sunnmørsbedriften nå en helt ny IT-arkitektur.

– Teknologien utvikles fort, derfor ønsket vi en løsning som gjør det enklere å oppdatere systemer, sier Simon Blindheim, Lead software engineer i Ulmatec Pyro AS.

Fiskelykke uten lus i lukkede anlegg, hvor også miljøet vinner

Fiskelykke uten lus i lukkede anlegg, hvor også miljøet vinner

Verdens største lukkede oppdrettsanlegg reiser seg i Bamble. Automatiseringen må også være i verdensklasse for god fiskehelse og pålitelig drift av den flytende «globen» som rommer 30 000 m3.

Yara løfter anleggene i Porsgrunn opp i skyene

Yara løfter anleggene i Porsgrunn opp i skyene

Gjødselprodusenten er i gang med en nettbasert, digital tvilling av fabrikkene på Herøya. Automatisk oppdatering i sanntid, lav brukerterskel og enkel tilgang til detaljert informasjon gir både bedre beslutninger, ditto samarbeid og økt oppetid.

Siemens Innovation Days: Fra automatisering til autonom produksjon

Siemens Innovation Days: Fra automatisering til autonom produksjon

Årets innovasjonsdager hos Siemens stod igjen i digitaliseringens navn med vyer om autonom produksjon, men selskapet har ikke lagt bort utviklingen av maskinvare for automatisering. For selv om budskap som mer programvare, kunstig intelligens og datasikkerhet fikk mest plass fra podiet, fristet den tilhørende minimessen med fysiske godbiter.