Pepperl Visunet crop

Serien også kan brukes i utvidede temperaturområder fra -20 °C til +50 °C

Større fleksibilitet med nye alternativer for HMI-serien VisuNet FLX

Visunet HMI-system blir enda bedre. Nå kan det leveres med innebygget RFID-leser for enklere adgangskontroll og utvidet temperaturområde for bruk i krevende industrielle omgivelser. Den modulære VisuNet FLX HMI-plattformen fra Pepperl+Fuchs står for maksimal fleksibilitet. 

 

Enten remote- eller direktemonitor, industri- eller boks-PC: Serien tilbyr ulike HMI-systemer for et bredt spekter av applikasjoner og installasjonskrav i ATEX/IECEx Sone 2/22 og ikke-Ex-områder. Den modulære "one-fits-all"-designen gir mulighet for nøyaktig konfigurasjon av HMI-løsningen din og muliggjør enkel og rask tilpasning i felten. Pepperl+Fuchs utvider VisuNet FLX-serien med to nye alternativer, noe som gjør den enda mer fleksibel.

I tillegg til det velprøvde huset i rustfritt stål, er nå et nytt aluminiumshus tilgjengelig for enhetene i VisuNet FLX-serien. Dette betyr at serien også kan brukes i utvidede temperaturområder fra -20 °C til +50 °C og utendørs. Det robuste aluminiumshuset står ikke bare for optimal varmeavledning, men også for høy motstand. For å sikre god lesbarhet til enhver tid, selv under svært sterke lysforhold, har enhetene i serien en spesielt godt lesbar skjerm. Med det nye aluminiumshuset kan ekstra solskjermer festes på sidene, øverste kant og bak etter behov. De tjener også som beskyttelse mot regn og andre miljøforhold. Med disse forbedringene, trosser VisuNet FLX-serien tøffe miljøforhold og kan nå også brukes utendørs.

For å forhindre uautorisert tilgang til prosesskontrollsystemet er  kort eller -brikker ekstremt nyttig. Dette gjør inntastingen av legitimasjon mer effektiv. I tillegg til muligheten for å bruke RFID-lesere i VisuNet FLX-serien som ekstern periferenhet, er det nå også mulighet for å integrere en RFID-leser direkte i huset. Brukere mottar derfor hele pakken fra én enkelt kilde og kan gjøre brukerautentisering i anlegget deres ikke bare sikrere, men også mer effektivt

 

Dypdykker i fiskale målinger for naturgass, hydrogen og CO2

Dypdykker i fiskale målinger for naturgass, hydrogen og CO2

Et av høstens vakreste eventyr for de som er opptatt av gode målinger for kjøp og salg av gasser gikk av stabelen i Tønsberg i slutten av oktober.

Roger Næss, vedlikeholdssjef Yara Porsgrunn

Roger Næss, vedlikeholdssjef Yara Porsgrunn

Innfører nye strategier som bidrar til solid produksjonsløft

Roger Næss (57) tok med seg 32 års erfaring innen automatisering, elektro og vedlikehold fra legemiddelbransjen til Yara i Porsgrunn. De siste årene har han vært sentral i en transformasjon som har bidratt til å øke produksjonen av gjødsel på Herøya med ti prosent. Ny metodikk har gjort utstyr mer fintrimmet og fått økt oppetid.

Gir gass på lokalproduserte oksygengeneratorer for bedre fiskevelferd og økt bærekraft

Gir gass på lokalproduserte oksygengeneratorer for bedre fiskevelferd og økt bærekraft

Et sprekt samarbeid mellom norske bedrifter starter serieproduksjon av mobile, helautomatiserte oksygengeneratorer for oppdrettsnæringen. Anleggene skal være enkle å bruke for oppdretter, og leveres med avansert styring og fjernovervåkning – tilkoblet OXZOs bemannede kontrollsenter.

Politisk debatt under Norsk Industri årskonferanse 2026

Norsk Industri samlet industrien i en tid preget av uro og omstilling

På Norsk Industris årskonferanse 2026 sto geopolitikk, kraftbehov, konkurransekraft og industriell omstilling øverst på agendaen. Gjennom dagen tegnet politikere, industriledere og internasjonale eksperter et bilde av en industri som møter økende usikkerhet, men som samtidig ser store muligheter dersom Norge klarer å handle raskt nok.