Phoenix Johnny crop

Phoenix Contact utvider salgsstaben

Phoenix Contact har nå ansatt en ny ressurs til salgsavdelingen. Johnny Iversen (50) fra Bergen er nå ansatt i rollen som Sales Responsible Smart Engineering And Production (SEAP). Johnny har 19 års erfaring fra tavlebyggerbransjen, som han også har fagbrev i, der 14 av årene ble gjennomført som prosjektleder i Coronel og Eid Elektro.

Johnny vil ha kontor i Bergen, og vil jobbe i tett dialog med kollegaene i området Vest-, Midt- og Nord-Norge. Hovedansvaret vil være tavlebyggere, men det vil også være naturlig å presentere konseptet (SEAP) for andre type kunder i området.

«Jeg ser frem til å jobbe hos Phoenix Contact som Sales Responsible Smart Engineering And Production (SEAP), hvor jeg kan bruke mine erfaringer fra elektrofaget, men også som salgsrepresentant. Her skal jeg bidra til å synliggjøre smarte og gode produkter og løsninger fra Phoenix til en bransje jeg har god kjennskap til.

Jeg skal gjøre mitt ytterste for å være en god samarbeidspartner for kundene til Phoenix Contact, samtidig som jeg vil representere Phoenix Contact med seriøsitet og gode verdier som selskapet er kjent for.»

Phoenix Contact ønsker Johnny Iversen velkommen og ser frem til et økt fokus på Smart Engineering and Production.

Jotun runder 100 år, bygger én ny fabrikk i året

Jotun runder 100 år, bygger én ny fabrikk i året

Jotun har 40 produksjonsanlegg over hele verden. Globale avtaler for automatisering og intern standardisering står sentralt, men det lokale markedet der anleggene bygges er styrende for automatiseringsgraden.

Fyrtårn for maritim autonomi og fjernstyring

Fyrtårn for maritim autonomi og fjernstyring

Båtene som opereres fra verdens første fjernstyringssenter for maritime operasjoner nærmer seg full autonomi med stormskritt. Flytting av gods fra land til sjø og mannskapsmangel er blant driverne for stadig nyvinninger til sjøs.

Glad lederkvartett på KROHNE Altometer viser fram eksempler på innovativ måleteknikk, fra venstre: Leon de Borgie, Martijn Panis, Lars Lemke og Dominique Basson.

Våtkalibrerer alle mengdemålere for beste målenøyaktighet

Brandstory

KROHNE Altometer produserer et sekssifret antall avanserte mengdemålere årlig, hver eneste blir våtkalibrert for best mulig nøyaktighet.

Solid kalibreringsregime for prosessinstrumenter gir produksjonsløft

Solid kalibreringsregime for prosessinstrumenter gir produksjonsløft

Etter at Grans Bryggeri startet med strukturert kalibrering av prosessinstrumenter og overgang til mer tilstandsbasert vedlikehold av prosessutstyret, har leveringsgraden økt fra 92 til 98 prosent i produksjonen.