
Overvåking+Optimaliseringssensorer basert på LoRa
Globalt standardisert LoRaWAN®-teknologi muliggjør effektiv,signaloverføring med lang rekkevidde. Målepunkter vidt distribuert i utendørsområder, kabling er kompleks eller ikke mulig, kontrollsystemet på høyere nivå fungerer allerede til fulle eller ingen er tilgjengelig på stedet: Så snart sensorteknologi brukes utenfor klart definerte industrielle produksjonsmiljøer eller ekstra måling data skal etterspørres i eksisterende systemer, slike utfordringer og hindringer oppstår.
Med sin WILSEN-plattform, som spesialiserer seg på M+O (Monitoring+Optimization) sensorer, gir Pepperl+Fuchs et middel og gjør fordelene med sofistikert industriell sensorteknologi tilgjengelig selv på de mest avsidesliggende stedene og under de mest ugunstige forholdene – for eksempel i områdene til:
- Smart City
- Smart logistikk
- Smart miljø
- Smart oppdrett
Midtpunktet i porteføljen er den autonome og trådløse WILSEN sentralenheten. Denne basismodulen med IP66/67 er utstyrt med et høyytelses litiumbatteri og bruker den globalt standardiserte LoRaWAN®-teknologien for å overføre sine måledata sikkert og energieffektivt over lange avstander til internett med justerbare overføringsintervaller. Sentralenheten gir også GPS-informasjon, temperaturverdier og batteriladestatus via LoRaWAN®. I kombinasjon med ulike hovedsensorer kan et bredt spekter av bruksområder dekkes. Tre varianter gjør det mulig å velge riktig M+O-sensorløsning for den respektive applikasjonen.
Uskjermede kort-til-kort-kontakter med 0,8 mm deling
Phoenix Contact presenterer de nye uskjermede kort-til-kort-kontaktene i FP 0,8 SL-serien for datahastigheter på opptil 52 Gbps. Kontaktene gir økt fleksibilitet i PCB-design takket være kompatibilitet med PCB-fotavtrykkene til de skjermede FP-0.8-versjonene. Designeren kan bytte mellom skjermede og uskjermede versjoner uten å måtte tilpasse kretskortlayouten.
Nye referansedesign for AI-datasentre utviklet av Schneider Electric og NVIDIA
Schneider Electric lanserer sammen med NVIDIA to nye referansedesign for datasentre rettet mot kunstig intelligens (AI). Designene kombinerer styring av strøm og væskekjøling med overvåking gjennom NVIDIAs Mission Control-programvare.
Foto: Schneider Electric og Stefania Nilsen, Schneider Electric
Endress+Hauser: 25 år med innovasjon innen strømningsmåling
I Freising utenfor München har et lite, men høyst spesialisert utviklingsmiljø hos Endress+Hauser i 25 år bidratt til å flytte grensene for hva moderne strømningsmåling kan oppnå. Teamet på rundt 20 personer har hatt frihet til å eksperimentere, med ett mål for øyet: å skape praktisk nytte for prosessindustrien.
ABB lanserer gasskromatograf med innebygd cybersikkerhet
ABB har lansert GCP100 – verdens første gasskromatograf med integrert cybersikkerhet. Den nye modellen setter en ny standard for prosessanalyse og datasikkerhet i kritiske industrier som naturgass, biogass, olje og petrokjemi.