
Gir høyt utgående dreiemoment og maksimal kapasitet for radial og aksial belastn
Nye ettrinns NORDBLOC.1 tannhjulsgir
NORD DRIVESYSTEMS har utvidet utvalget av ettrinns NORDBLOC.1 tannhjulsgir med tre større størrelser. De nye drivenhetene gir høyt utgående dreiemoment og maksimal kapasitet for radial og aksial belastning.
Det nye ettrinns NORDBLOC.1-tannhjulsgiret fra NORD DRIVESYSTEMS gir høyt utgående dreiemoment og maksimal kapasitet for radial og aksial belastning
De ettrinns NORDBLOC.1-tannhjulsgirene supplerer NORD DRIVESYSTEMS’ sortiment med innovative drivenheter med høy ytelse og lang levetid. Drivspesialisten har nå utvidet den populære serien med tre større størrelser.
De tre nye produktene – SK 871.1, SK 971.1 og SK 1071.1 – har effekter fra 0,12 til 45 kW og dekker dreiemomentområdet opp til 1000 Nm. De optimaliserte lagrene betyr at drivenhetene enkelt tåler stor aksial og radial belastning. Disse robuste girenhetene i støpejern er derfor optimalt egnet til pumper og røreverk.
De innovative NORDBLOC.1-tannhjulsgirene imponerer med høy ytelse, kompakt design og optimal driftssikkerhet. De har ingen skjøter eller lokk. Dette øker produktets stabilitet, samtidig som det gir en glattere overflate der hverken væske eller faste stoffer kan samle seg. Det FEM-optimerte UNICASE-huset sikrer maksimal styrke og stivhet.
Den modulbaserte designen gir stor fleksibilitet med sine mange konfigurasjons- og monteringsalternativer. Alle variantene er tilgjengelige i flensmonterte (B5 eller B14) og fot-/flensmonterte versjoner. Muligheter til IEC- og NEMA-motormontering, samt et stort utvalg utstyrsvarianter for aksler, lagre og smøring, kan enkelt implementeres.
Ny utgave av AMNYTT magasin
Møte nestorene Sæland og Borchsenius i videointervju. Les vårt profilintervju med Trygve Dirdal, fagleder instrumentering i Equinor. Vi skriver også om sensorer som forstår og roboter som beskytter – industrien tar nye steg mot smartere, tryggere og grønnere produksjon.
Emerson utvider AI-porteføljen for tryggere og mer forutsigbar automatisering
Emerson har lansert nye AI-løsninger rettet mot industriell automatisering, med særlig vekt på driftssikkerhet og anvendbarhet i virksomhetskritiske systemer.
Pepperl+Fuchs lanserer nye IO-Link huber
Med bruk av IO-Link-huber er mange teknologiske begrensninger en saga blott: de tillater blandet drift av IO-Link-enheter og binære standardsensorer/aktuatorer på en og samme IO-Link-master. De nye IO-Link-hubene i G11- og G16-serien fra Pepperl+Fuchs representerer en spesielt robust og kostnadseffektiv løsning, og gir brukerne størst mulig fleksibilitet i systemplanleggingen.
Ny direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge
Camila Medina (33) tiltrer 1. juni som direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge. Hun kommer fra stillingen som strategileder for Norden og Baltikum i samme selskap og har tidligere erfaring fra både Statkraft og Schneider Electric.