
Samme teknologi som benyttes i nye 80GHz radarer
Ny Optiwave1400 – Prisgunstig radar for nivåmåling
KROHNE Instrumentation lanserer en helt ny prisgunstig radar for presis nivåmåling i enklere applikasjoner. Robust syrefast IP68 design som tåler neddykking. Måleområde opp til 20m som standard.
Optiwave 1400 er en 24GHz radar som benytter velprøvd FMCW signalbehandling. Dette er samme teknologi som benyttes i våre nye 80GHz radarer for krevende prosesser. Optiwave 1400 er utviklet for å gi en presis, pålitelig og stabil måling til en gunstig pris.
Radaren egner seg for å måle nivå i lukkede eller åpne tanker. Typiske applikasjoner er høydebasenger, vannmagasiner, tanker og pumpestasjoner. Den kan måle nivå av væsker gjennom toppen av en lukket plasttank eller fungere som mengdemåler i åpen renne. Kan festes med gjengetilkobling, monteres på flens eller henge i kabel.
Optiwave 1400 benytter en polypropylene dråpeantenne. Denne er velprøvd fra andre KROHNE radarmodeller. Design og signalprosessering gjør den uberørt av kondensering på antenne, urolig overflate og skum. Optiwave1400 har meget smal strålevinkel på 8°. Dette er en viktig egenskap for å unngå oppstruksjoner i måleområde og dermed oppnå presis og pålitelig måling.
Om KROHNE:
Krohne er en komplett leverandør av måletekniske løsninger for mengde, trykk, temperatur, nivå og analyse. Grunnlagt i 1921 med produksjon av VA metere. Hovedkontor i Duisburg, Tyskland og representert på alle kontinenter med omlag 3 700 ansatte. Fra selskapets kontor i Moss utføres salg, teknisk support, landsdekkende service, lokalt varelager, kurs og opplæring.
Emerson vinner IoT Breakthrough-pris for 2025 for «Årets industrielle innovasjon»
Emerson har vunnet prisen for «Årets industrielle IoT-innovasjon» for sin DeltaV™ Workflow Management-programvare under den 9. årlige IoT Breakthrough Awards. Prisen anerkjenner Emersons neste generasjons programvare-som-en-tjeneste-løsning for å hjelpe farmasøytiske selskaper med å utvikle, skalere og produsere livsendrende celle- og genterapier mer effektivt.
Strategisk partnerskap er i gang
SICK og Endress+Hauser slår seg sammen om prosessautomatisering. SICK og Endress+Hauser tar i bruk sitt strategiske partnerskap innen prosessautomatisering: SICKs avanserte gassanalyse- og mengdemålingsteknologi er nå en integrert del av Endress+Hausers omfattende instrumentportefølje. Målet med samarbeidet er å gi kunder i prosessindustrien enda bedre støtte til å øke anleggets effektivitet, beskytte miljøet og redusere CO2-avtrykket.
Fieldbus International AS gjør strategisk oppkjøp av Fieldbus Inc
Fieldbus International AS, Fint AS, en ledende leverandør av feltbusskommunikasjonsteknologi, har fornøyelsen av å kunngjøre at de har inngått en avtale om å kjøpe Fieldbus Inc, et ledende selskap innen Foundation Fieldbus-teknologi. Dette strategiske oppkjøpet understreker Fints ambisjon om å bli verdens ledende leverandør av feltbuss konvertere og øke verdien på selskapet.
Med ny teknologi og tett samarbeid som drivkraft
Gloria Odberg er ansvarlig for styresystemet hos BASF i Sandefjord. Hun drives fremover av ny teknologi og godt samspill med kollegaer og andre forbindelser i industrien. Vi skal innom datafangst, kunstig intelligens, styringssystem og kommunikasjonsløsninger.











