
Gleder meg til å utvikle selskapet videre,
Nils Klippenberg ny toppleder i Siemens AS, Norge
Nils Klippenberg er ny administrerende direktør i Siemens AS, Norge. Klippenberg, som har hatt lederroller i Siemens siden 2007, vil nå ha to sentrale posisjoner i selskapet. Den nyansatte toppsjefen kommer fra stillingen som direktør for Smart Infrastructure i Siemens Norge og Norden, en rolle han skal fortsette i, i tillegg til rollen som toppsjef i Norge.
Jeg ser frem til arbeidet med å lede Siemens AS i Norge og er både stolt og ydmyk over å få muligheten til å lede en av Norges fremste kompetansebedrifter.
Nils Klippenberg, administrerende direktør i Siemens AS; – Siemens har allerede en sterk posisjon i det norske markedet. Jeg gleder meg til å utvikle selskapet videre, og til å bidra til et mer bærekraftig Norge gjennom økt elektrifisering, digitalisering og automatisering.
Klippenberg trekker frem kunnskapsrike og dyktige medarbeidere i Siemens som selskapets viktigste ressurs i tiden fremover.
Grønn teknologi og smarte løsninger
I kraft av sin rolle som styreleder for Elektro og Energi i Norsk Industri, la Klippenberg nylig fram rapporten «Energy Transition Norway 2020» som DNV GL på oppdrag har utarbeidet. Rapporten viser svart på hvitt at Norge er langt unna å nå egne klimamål. Selv mener Klippenberg at vi har store muligheter til å videreutvikle Norge i en grønnere retning og ønsker at Siemens skal være en foregangsvirksomhet for dette.
– Norge når ikke klimamålene i 2030. Vi gjør det heller ikke i 2050 med dagens tilnærming. Vi trenger både at politikere og næringsliv satser på og benytter seg av smarte løsninger og grønn teknologi. Teknologien eksisterer allerede, det handler om å ta den i bruk, sier Klippenberg.
Autic System har fått ny daglig leder
Autic System AS fikk ny toppleder den 1. februar 2025. Pål Andersen har tatt over som daglig leder etter Petter Kvalberg, som nå går av med pensjon.
Endringer i ledelsen hos Process Partner AS
Fra 1. januar 2025 tiltro Dag Thorstensen som ny daglig leder i Process Partner.
Elteco styrker staben
Kjetil Davidsen er ansatt som ny produktsjef med ansvar for Polylux samt lyn og overspeningsvern.
Krohne styrker organisasjonen
KROHNE har foretatt en rekke nyansettelser den siste tiden. Kai E. Østling er ny servicesjef. Han kommer fra stillingen som teamleder for service hos Nerliens Meszansky, leverandør av analyse- og måleutstyr til farmasøytisk industri og sykehus.