NFEA Jostein crop

NFEA engasjerer trainee til å lede OPC UA forum

Jostein Våga Rygg er engasjert som prosjektleder for OPC UA forumet. Som en utadvendt og nysgjerrig person med en bachelorgrad i informasjonsteknologi og informasjonssystemer, og en nylig fullført mastergrad i informasjonssystemer fra Universitetet i Agder, Kristiansand, er det ingen tvil om at Jostein har mye å tilby en potensiell arbeidsgiver.

I tillegg til hans utdanningsbakgrunn, har Jostein også en rekke personlige kvalifikasjoner som gjør ham til en sterk kandidat for enhver stilling. Han er ikke bare teknisk anlagt og har en kreativ tilnærming til problemløsning, men han har også utmerkede kommunikasjonsferdigheter og har vist evnen til å bygge gode kunderelasjoner i sine tidligere stillinger.

Jostein er også en ivrig fisker, fotograf og videograf, og har erfaring med både redigering og dronepiloting. Han har også en lidenskap for matlaging og friluftsliv, noe som viser at han har evnen til å balansere sin tekniske kompetanse med personlige interesser og lidenskaper.

Jeg tror at Josteins tidligere arbeidserfaring også er veldig verdifull. Som kundekonsulent i Checkin har Jostien blitt kjent med hvordan å håndtere, utbedre, og rapportere kvalifikasjoner til IT system som er tett knyttet opp til kunders bruk. Som IT-konsulent i Dyreparken fikk han være med på å håndtere, tilrettelegge og korrigere parkens IT system  tett knyttet opp til Parkens app og kassesystemer. Som en tekniker i UiA Hjelp, hadde han selvstendig ansvar for tekniske produksjonsoppgaver og var ansvarlig for materiell og rutiner knyttet til bruk av materiellet. Som sekretær og IT-ansvarlig ved en kiropraktisk klinikk, jobbet Jostein med kundebehandling og booking, samt behandling av klinikkens IT-system. Han konstruerte også en online booking-tjeneste for å videreutvikle bedriftens online tjenester. Som selger ved Optimera/Montér, hadde han erfaring med kundeservice og salg, varemottak og vareeksponering.

Alt i alt tror jeg at Jostein er en sterk kandidat for enhver stilling innen informasjonsteknologi eller relaterte felt. Hans tekniske kompetanse, personlige kvalifikasjoner og erfaring i ulike arbeidsmiljøer viser at han er en allsidig og tilpasningsdyktig person som er klar for nye utfordringer.

AMNYTT magasin nr 4 - 2025 er publisert

Ny utgave av AMNYTT magasin

Møte nestorene Sæland og Borchsenius i videointervju. Les vårt profilintervju med Trygve Dirdal, fagleder instrumentering i Equinor. Vi skriver også om sensorer som forstår og roboter som beskytter – industrien tar nye steg mot smartere, tryggere og grønnere produksjon.

Emerson AI

Emerson utvider AI-porteføljen for tryggere og mer forutsigbar automatisering

Emerson har lansert nye AI-løsninger rettet mot industriell automatisering, med særlig vekt på driftssikkerhet og anvendbarhet i virksomhetskritiske systemer.

Pepperl+Fuchs G11

Pepperl+Fuchs lanserer nye IO-Link huber

Med bruk av IO-Link-huber er mange teknologiske begrensninger en saga blott: de tillater blandet drift av IO-Link-enheter og binære standardsensorer/aktuatorer på en og samme IO-Link-master. De nye IO-Link-hubene i G11- og G16-serien fra Pepperl+Fuchs representerer en spesielt robust og kostnadseffektiv løsning, og gir brukerne størst mulig fleksibilitet i systemplanleggingen.

Camila Medina, foto: Schneider Electric

Ny direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge

Camila Medina (33) tiltrer 1. juni som direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge. Hun kommer fra stillingen som strategileder for Norden og Baltikum i samme selskap og har tidligere erfaring fra både Statkraft og Schneider Electric.