Autic Navigateworx NR500_Modbus SMS crop

Skytjenester for utstyr og datahåndtering

NAVIGATEWORX NR500 – nye funksjoner

Oppgradert industriell GSM Router med 2 Ethernetporter, 2 serieporter, WiFi og dobbel SIM fra Autic. Løsningen gjør det enklere å navigere i det komplekse IIoT (Industrial Internt og Things) og M2M (maskin til maskin) markedet.

Modbus Slave

NR500 serien rutere kommer med funksjon for å lese status på digitale innganger og styre digitale utganger via Modbus. Enheten kan på denne måten kobles direkte til et HMI eller SCADA system for enkel varsling og styring.

SMS

NR500 kan settes opp til å varsle forskjellige mottakere via SMS. Alarm ved statusendring på de digitale inngangene, varsel etter omstart av ruteren, samt en rekke andre varsler kan konfigureres. SMS kan også sendes via «AT over IP» eller «AT over Telnet». Ruteren kan derfor enkelt benyttes sammen med f.eks. Nimbus alarmserver.

For mer informasjon, se våre hjemmesider www.autic.no

Robot skal gjøre smelteverk mer effektive og bærekraftige

Robot skal gjøre smelteverk mer effektive og bærekraftige

På smelteverk strømmer flytende metall fra store smelteovner. Det manuelle arbeidet har vært svært krevende, og forbundet med risiko for de de som jobber der. TappingMate er en robot som tar mennesket ut av tappesonen.

– Det er et tøft miljø, vi har holdt på i fem år med å utvikle løsninger for smelteverk og tapping av metall. Med maskinsyn, sensorikk og automatisering vil roboten skape en bedre arbeidshverdag for ansatte, redusere utslipp og gjøre industrien mer lønnsom, sier Bjørn Audun Risøy, leder for innovasjon og utvikling i Momek, og daglig leder i Momek TappingMate AS.

Mercedes-Benz bruker humanoid robot i produksjonen

Mercedes-Benz bruker humanoid robot i produksjonen

Den tyske bilprodusenten tester for tiden bruken av humanoide robot ved Digital Factory Campus i Berlin. "Apollo" transporterer komponenter til produksjonslinjen, og lærer seg å jobbe autonomt.

KROHNE-teknologi måler verdier for en halv milliard daglig på Mongstad

KROHNE-teknologi måler verdier for en halv milliard daglig på Mongstad

Avansert måleteknologi sørger for svært nøyaktige målinger av oljen som eksporteres fra Norge, for riktig avregning til kunder og beskatning til staten.

Profilen – Trygve Dirdal

Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen

Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.