IKM q 10 crop

Står enda bedre rustet for fremtidige leveranser

IKM gruppen selger IKM Offshore Service AS

Fredag 25. september signerte IKM avtale med Q10 om salg av IKM Offshore Service AS.Ingen pris for handelen er oppgitt, men styreleder i IKM Offshore Service AS, Ståle Kyllingstad, er positiv til transaksjonen og er glad for å kunne trygge arbeidsplassene ved å forene krefter.

Overtakelsen skjedde med effekt fra 1. oktober 2020. Som et ledd i transaksjonen går IKM inn på eiersiden i Q10 Offshore AS med en eierandel på 20%. Styreleder i IKM Offshore Service AS, Ståle Kyllingstad, er positiv til transaksjonen, og er glad for å kunne trygge arbeidsplassene ved å forene krefter. 
 
Styreleder i Q10 Offshore AS, Tord Løberg, uttaler; «Vi ser frem til å videreutvikle selskapene, samt å knytte enda sterkere bånd til IKM. Som leverandør av personell til flere store aktører på norsk sokkel og i industrien ser vi veldig positivt på denne avtalen. Med dette oppkjøpet styrker vi vår posisjon i markedet og står enda bedre rustet for fremtidige leveranser.»

Krohne Instrumentation

Ultralyd mengdemålinger gjør susen for kjøp og salg av hydrogen og CO2

Brandstory - Annonsørinnhold

KROHNEs mest avanserte ultralyd gassmåler har vist at den fikser fiskale målinger av hydrogen og CO2, på samme måte som med naturgass.

60 års jubileum for databasert prosesstyring

60 års jubileum for databasert prosesstyring

Det startet med prosesstyringssystemet «Nikkeline» i 1966 hos Glencore Nikkelverk. Siden den gang har automatisering og digitalisering vært blant bærebjelkene for kontinuerlig forenkling, effektivisering, ekspansjon og fleksibilitet i produksjonsprosessene. I 2022 ble selskapet kåret til Norges smarteste industribedrift.

AMNYTT nr 6 - 2026 er publisert

Ny AMNYTT: Fra tunge løft til industriell KI

AMNYTT 06/2026 viser hvordan teknologi og medarbeidernes kompetanse kan gi bedre arbeidsmiljø, mer effektiv produksjon og nye forbedringsmuligheter. Vår digitale utgave nummer 100 byr også på smartere tavlebygging og automasjonen bak Ed Sheerans stadionbro.

Erik+Torstensen+-+VEGA

Erik Torstensen inn i VEGA Norges utesalgsteam

Erik Torstensen har tiltrådt som Area Sales Manager i VEGA Norge. Han skal utvikle salget og følge opp kunder i Østfold, Oslo, Akershus og Trondheim.