
Vil i hovedsak jobbe med programmering, idriftsettelse og prosjektledelse
Gratech øker prosjekteringskapasiteten
I takt med større oppdragsmengde hos Gratech tiltrådte Arun Subramaniam stillingen som Automasjonsingeniør i Gratech.
Arun er 27 år og har elektro fagbrev og har jobbet som teknikker og elektriker før han startet på Høgskolen i Oslo på automasjonsstudiet. Arun har tatt en Bachelor innen ingeniørfaget og automasjon.
Arun jobbet med Bacheloroppgaven og hadde sommerjobb hos Gratech. I sommerjobben hos Gratech fikk han god erfaring innen bygg automasjon. Der var han med å kjøre i gang anlegget på Ullerntunet Bo og behandlings hjem, som blir Norges mest energieffektive sykehjem.
I Gratech vil han i all hovedsak jobbe som Automationsingeniør, med tilhørende oppgaver som; programmering, idriftsettelser av anlegg, prosjektledelse etc.
-Vi er glade for å ha Arun med på laget og ønsker han velkommen til Gratech og lykke til med nye utfordringer.
Om Gratech
Selskapet Gratech ble startet opp på Nesøya i 2009.
Opprinnelig leverte Gratech prosjekter innen industriautomasjon, bilindustri og farmasøytisk industri. Gratech utformet systemer for Olje og Gass industrien der vi laget systemer for større gasshåndteringssystemer om bord på skip. Med gode erfaringer fra prosessautomasjon fikk vi muligheten til å lage verdens første saltkraftverk for Statkraft
I sener tid har Gratech fokusert på byggautomasjon og store SD-Anlegg.
Autic System har fått ny daglig leder
Autic System AS fikk ny toppleder den 1. februar 2025. Pål Andersen har tatt over som daglig leder etter Petter Kvalberg, som nå går av med pensjon.
Endringer i ledelsen hos Process Partner AS
Fra 1. januar 2025 tiltro Dag Thorstensen som ny daglig leder i Process Partner.
Elteco styrker staben
Kjetil Davidsen er ansatt som ny produktsjef med ansvar for Polylux samt lyn og overspeningsvern.
Krohne styrker organisasjonen
KROHNE har foretatt en rekke nyansettelser den siste tiden. Kai E. Østling er ny servicesjef. Han kommer fra stillingen som teamleder for service hos Nerliens Meszansky, leverandør av analyse- og måleutstyr til farmasøytisk industri og sykehus.