Focus on crop

Ventilhuset til Focus 1 ble optimalisert for å gi best mulig løsning

Focus-1 levers nå i eksplosjonssikker utførelse

Produsentene av verdens første autonome reguleringsventil, Krohne Instumentation og Samson, utvider produktporteføljen.  Nå er ventil tilgjengelig i EX utførelse.

Ventilhuset til Focus 1 ble optimalisert for å gi best mulig løsning både for ventilreguleringen og instrumenteringen. Det ble i stor utstrekning benyttet kjente komponenter fra tidligere løsninger som aktuator og posisjoner. Krohne Instrumentation utviklet ny design på ultralyd flow målingen. Denne løsningen viste seg å være så god at designet vil bli benyttet i fremtidige ultralyd flowmålere fra Krohne. 

Nå er Focus-1 i ATEX/IECEx tilgjengelig i utførelsene:

  • ATEX: II 2G Ex eb db (ia) IIB+H2 T4/T5 Gb
  • IECEX: EX be db (ia) IIB+H2 T4/T5

 Den kommer med følgende: 

  • Ex eb for økt sikkerhet, 
  • Ex db for flammesikker kapsling
  • EX ia for egensikkerkrets.

I tillegg dekker sertifiseringen både EU og EØS gjennom ATEX og internasjonale standarder via IECEX.

 

Phoenix Contact Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling

Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling

Kompakte, energieffektive og pålitelige – nå med utvidet spenningsområde

Trygve Dirdal var med å installere trådløs temperaturovervåking av kritiske varmekabler for impulslinjene til sikkerhetsventiler på Sleipner A tidlig på 2010-tallet (Illustrasjonsfoto: Øyvind Gravås og Bo B. Randulff/Equinor).

Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen

Profilen – Trygve Dirdal, fagleder instrumentering, Equinor

Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.

Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.

Ny salgssjef for fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs

Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.

AMNYTT magasin nr 4 - 2025 er publisert

Ny utgave av AMNYTT magasin

Møte nestorene Sæland og Borchsenius i videointervju. Les vårt profilintervju med Trygve Dirdal, fagleder instrumentering i Equinor. Vi skriver også om sensorer som forstår og roboter som beskytter – industrien tar nye steg mot smartere, tryggere og grønnere produksjon.