Autic ultrabred crop

Betjeningen opereres med to fingre, som for mobil og nettbrett

Exor-EX712 - 24:9 Ultrabred skjerm

Autic AS utvider sitt populære EX-serie med ultrabred skjerm i 24:9 format.
Den høyoppløselige skjermen innehar 1920 x 720 punkter, og er utstyrt med multitouch PCAP.

Betjeningen opereres med to fingre, som for mobil og nettbrett. Panelet er konstruert med en tetthetsgrad på IP66, og tåler temperaturer fra -20° til +60° C. Dette gjør at det gjerne kan plassers utendørs.

Portrett- og landskapsmodus støttes i programvaren jMobile, som tillater både horisontal og vertikal montering. Programvaren har støtte for HTML5 server, OPC UA, CoDeSys og MQTT skyløsning.

For mer informasjon, se våre hjemmesider www.autic.no

Instrumenterer seg til pålitelig produksjon

Instrumenterer seg til pålitelig produksjon

Hos Yara i Porsgrunn står instrumentering sentralt for stabil drift og høyt produksjonsvolum.

Krohne Instrumentation

Ultralyd mengdemålinger gjør susen for kjøp og salg av hydrogen og CO2

Brandstory - Annonsørinnhold

KROHNEs mest avanserte ultralyd gassmåler har vist at den fikser fiskale målinger av hydrogen og CO2, på samme måte som med naturgass.

60 års jubileum for databasert prosesstyring

60 års jubileum for databasert prosesstyring

Det startet med prosesstyringssystemet «Nikkeline» i 1966 hos Glencore Nikkelverk. Siden den gang har automatisering og digitalisering vært blant bærebjelkene for kontinuerlig forenkling, effektivisering, ekspansjon og fleksibilitet i produksjonsprosessene. I 2022 ble selskapet kåret til Norges smarteste industribedrift.

AMNYTT nr 6 - 2026 er publisert

Ny AMNYTT: Fra tunge løft til industriell KI

AMNYTT 06/2026 viser hvordan teknologi og medarbeidernes kompetanse kan gi bedre arbeidsmiljø, mer effektiv produksjon og nye forbedringsmuligheter. Vår digitale utgave nummer 100 byr også på smartere tavlebygging og automasjonen bak Ed Sheerans stadionbro.