Autic ultrabred crop

Betjeningen opereres med to fingre, som for mobil og nettbrett

Exor-EX712 - 24:9 Ultrabred skjerm

Autic AS utvider sitt populære EX-serie med ultrabred skjerm i 24:9 format.
Den høyoppløselige skjermen innehar 1920 x 720 punkter, og er utstyrt med multitouch PCAP.

Betjeningen opereres med to fingre, som for mobil og nettbrett. Panelet er konstruert med en tetthetsgrad på IP66, og tåler temperaturer fra -20° til +60° C. Dette gjør at det gjerne kan plassers utendørs.

Portrett- og landskapsmodus støttes i programvaren jMobile, som tillater både horisontal og vertikal montering. Programvaren har støtte for HTML5 server, OPC UA, CoDeSys og MQTT skyløsning.

For mer informasjon, se våre hjemmesider www.autic.no

Første produksjon av norske havredrikker gjennom smart samarbeid

Første produksjon av norske havredrikker gjennom smart samarbeid

Norgesmøllene tar med seg forbehandlet, norsk havre fra møllene i Skien over Oslofjorden for produksjon av havredrikker hos NEN-produkter AS i Fredrikstad. Et flunkende nytt produksjonsanlegg er koplet til eksisterende tapperi, pakkeri og logistikkfunksjoner.

Tar trykk- og nivåmåling til skyene

Tar trykk- og nivåmåling til skyene

BRANDSTORY (Betalt innhold) 

VEGA holder standen som markedsleder og trendsetter innen radar nivåmåling. Samtidig øker selskapet trykket på trykkmålinger. Og uansett måleprinsipp slår selskapet et slag for skyuniverset MyVEGA.

Sømløst i tid og rom, digitalt fra A til Å

Sømløst i tid og rom, digitalt fra A til Å

NFEA-konferansen ”digitalisering i automatiseringsdomenet 2025” bød på teknologiske fremskritt for digitalisering av operasjonell- og informasjonsteknologi fra vugge til grav. Digitale modeller og tvillinger og kommunikasjonsteknologi står i sentrum.

Rolf Skatvedt, Total Fiscal Metering

Rolf Skatvedt, Total Fiscal Metering

Sørger for mesterlige mengdemålinger

Det er neppe noen som slår Rolf Skatvedt (67) på kompetanse innen fiskale mengdemålinger av olje og gass – som gir riktig avregning av store verdier for operatører og myndigheter. Men at han ble ekspert på fiskale- og kjøp og salgssystemer i olje og gassindustrien skjedde ved en tilfeldighet for mer enn 40 år siden.