
Kravene til kortere reaksjonstid og økt fleksibilitet blir stadig større i dagen
Effektiv og fleksibel produksjonsflyt med KUKAs mobile plattform KMP 200
KUKA fortsetter utviklingen av mobile produkter som bidrar til enklere prosesser i produksjonsindustrien. Nå lanseres den siste i rekken, den autonome plattformen KUKA Mobile Plattform 200, for bruk på produksjonssteder der det er liten plass.
Kravene til kortere reaksjonstid og økt fleksibilitet blir stadig større i dagens – og fremtidens – smarte fabrikker.
KMP 200 er vårt svar på de økte kravene i produksjonsindustrien. Den nye plattformen gjør det mulig å oppnå en produksjonsfleksibilitet som tidligere var utenkelig, sier KUKA Nordics salgssjef Joacim Lorentsson.
KMP 200 er en autonom plattform som enkelt integreres i produksjonen, og som tar seg av logistikken mellom de forskjellige prosesstrinnene. – For å håndtere økende krav til større fleksibilitet utvikler KUKA intelligente, autonome kjøretøy som utstyrer produksjonsceller med materiale
og verktøy, sier Joacim Lorentsson og slår fast at KMP 200 optimerer logistikkhåndteringen ved å tilby en kostnadseffektiv løsning for å hente og levere ved lager eller mellom produksjonsprosessene.
Takket være KMP 200 kan drivsystemet KUKA omniMOVE forflytte seg i alle retninger, noe som gir plassbesparende og presise automatiserte logistikkløsninger.
Det frie bevegelsesmønsteret og muligheten til å fordele oppdrag via programvaren fleet manager gir forutsetninger for smarte produksjonskonsepter, noe som stiller høye krav til sikkerhet. Som en følge av det svært fleksible styresystemet oppnås fleksible sikkerhetsløsninger mellom KMP 200 og operatører, maskiner og roboter. Med en nyttelast på opptil 200 kg transporterer plattformen produkter og verktøy gjennom hele produksjonsprosessen på en sikker måte.
– Vi har allerede fått en rekke forespørsler fra kundene våre på den nye mobile plattformen, så det er åpenbart at dette er en type løsning som mange har ventet på,
oppsummerer Joacim Lorentsson.
Endress+Hauser styrker laget med ny salgsingeniør
Endress+Hauser Norge fortsetter å satse på vekst og kompetanse, og har nylig ansatt Rune Dalby som ny salgsingeniør. Han startet i stillingen 1. september 2025 og har sin base ved selskapets hovedkontor på Tranby.
Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling
Kompakte, energieffektive og pålitelige – nå med utvidet spenningsområde
Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen
Profilen – Trygve Dirdal, fagleder instrumentering, Equinor
Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.
Ny salgssjef for fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs
Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.