Danfoss Kristoffer Stanger crop

Stanger har bachelor i kybernetikk og mekatronikk

Danfoss øker igjen staben med enda en ny serviceingeniør

Danfoss har gleden av å presentere vår nyansatte Kristoffer Stanger. Kristoffer begynte i Danfoss Drives i slutten av september 2023 som Solution & Service Engineer i Danfoss Drives. Kristoffer blir dermed med på å styrke service teamet i Holmestrand.

Kristoffer er utdannet produksjonselektroniker med bachelor i kybernetikk og mekatronikk. Tidligere arbeidsoppgaver har rettet seg mot Olje og gass industrien.

«Grunnen til at jeg valgte å søke jobb i Danfoss var et veldig godt rykte for å være en veldig god arbeidsplass med mange muligheter for personlig utvikling og utfordringer. Inntrykket etter noen dager på jobb er at det er et godt miljø med mange dyktige og engasjerte kollegaer. Jeg ser for meg at jeg kan trives i lang tid fremover” sier Kristoffer Stanger

Vi i Danfoss er veldig glade og takknemlige for at Kristoffer har valgt å komme til oss, han vil være et positivt tilskudd til vår service avdeling.

Brevik CCS

Brevik CCS: Verdens første sementfabrikk med karbonfangst kjører velkjent automatisering

Karbonfangstanlegget kalles en teknisk revolusjon med nyvinninger på mange plan som skal fange mer CO2 enn utslippene fra fossilbilparken i hovedstaden. Men, når det kommer til automatiseringsteknologi, kjører Heidelberg Materials knallhardt på velprøvde løsninger som matcher sementfabrikkens.

Jakten på ny teknologi gir topplassering i VA

Jakten på ny teknologi gir topplassering i VA

Aurskog-Høland kommune er blant landets mest fremoverlente på teknologi. Det gir innbyggerne god verdi for de kommunale avgiftene, noe topplasseringer i barometeret for bærekraftige vann- og avløpstjenester stadig bekrefter.

Robot skal gjøre smelteverk mer effektive og bærekraftige

Robot skal gjøre smelteverk mer effektive og bærekraftige

På smelteverk strømmer flytende metall fra store smelteovner. Det manuelle arbeidet har vært svært krevende, og forbundet med risiko for de de som jobber der. TappingMate er en robot som tar mennesket ut av tappesonen.

– Det er et tøft miljø, vi har holdt på i fem år med å utvikle løsninger for smelteverk og tapping av metall. Med maskinsyn, sensorikk og automatisering vil roboten skape en bedre arbeidshverdag for ansatte, redusere utslipp og gjøre industrien mer lønnsom, sier Bjørn Audun Risøy, leder for innovasjon og utvikling i Momek, og daglig leder i Momek TappingMate AS.

Mercedes-Benz bruker humanoid robot i produksjonen

Mercedes-Benz bruker humanoid robot i produksjonen

Den tyske bilprodusenten tester for tiden bruken av humanoide robot ved Digital Factory Campus i Berlin. "Apollo" transporterer komponenter til produksjonslinjen, og lærer seg å jobbe autonomt.