Knut Ivar Helland

Bred erfaring vil komme godt med i den videre satsingen

Beckhoff Automation AS øker staben i Ålesund

Beckhoff Automation AS fortsetter veksten og ser et økende behov på Nordvestlandet, så derfor har vi valgt å utvide staben vår i denne regionen. Marius Nedrelid starter den 1. april i stillingen som Applikasjonsingeniør ved vårt avdelingskontor i Ålesund.

Marius kommer fra Optimar AS, hvor han har hatt forskjellige posisjoner i selskapet siden 2017. Før dette har han også jobbet som automasjonsingeniør hos Elmarin AS. Hans brede erfaring vil komme godt med i vår videre satsing. Han har en Bachelor-grad i automasjon og en Master-grad innen robotikk og vision. Vi gleder oss til å ønske Marius velkommen til Beckhoff-familien.

Redder jorda med damp og innovativ teknologi

Redder jorda med damp og innovativ teknologi

SoilSteam Internationals avanserte maskiner redder uren jord fra deponi. Ren damp fra avansert teknologi og automatisering gjør susen for å sterilisere jorda.

Mesternes malingsmester

Mesternes malingsmester

Et av Jotuns produksjonsanlegg i Sandefjord skal være verdens mest effektive malingfabrikk. Høy automatiseringsgrad, smarte maskinløsninger, enhetlig maskinstyring og sentralt batch-kontrollsystem er sentrale ingredienser.

Høy automatiseringsgrad gir global konkurransekraft

Høy automatiseringsgrad gir global konkurransekraft

Legemiddelprodusenten Vistin Pharma i Kragerø har ti prosent av verdensmarkedet for diabetes type 2-medisin. Produksjonen går 24/7 og alt eksporteres. Høyt automatiseringsnivå er et viktig bidrag.

Innovativ arkitektur gir stor fleksibilitet i utvikling av nye funksjoner

Innovativ arkitektur gir stor fleksibilitet i utvikling av nye funksjoner

Ulmatec leverer sentralvarmeanlegg til skip, der distribusjonen i flere år har vært automatisert. Det er viktig at systemene fungerer optimalt, og at man kan implementere nye løsninger. I samarbeid med Schneider Electric utvikler sunnmørsbedriften nå en helt ny IT-arkitektur.

– Teknologien utvikles fort, derfor ønsket vi en løsning som gjør det enklere å oppdatere systemer, sier Simon Blindheim, Lead software engineer i Ulmatec Pyro AS.