MindSphere_HRES crop

Har flere av Arrows teknikere fått opplæring gjennom MindSpheres læreplan

Arrow Electronics slutter seg til Siemens’ MindSphere Partner Program

Arrow Electronics annonserte i dag at de har sluttet seg til MindSphere Partner Program, Siemens' program for industrielle IoT-løsninger og teknologileverandører. MindSphere er et skybasert, åpent IoT-operativsystem fra Siemens som forbinder produkter, anlegg, systemer og maskiner, slik at bedrifter kan samle den enorme mengden data som genereres av IoT med avansert analyse.

Som en MindSphere Platinum Partner har flere av Arrows teknikere fått opplæring gjennom MindSpheres læreplan, og de har en rekke MindSphere-applikasjoner under utvikling og en felles markedsavtale for å hjelpe kunder med å oppnå merverdi gjennom IoT-teknologi generelt og MindSphere spesielt.

Arrows brede portefølje av produkter, tjenester og kompetanse gjør det mulig å adressere hvert lag i en IoT-løsningsstabel, alt fra elektroniske komponenter til IT-løsninger. Arrow gir dekning fra kanten til hele livsløpet, inkludert: Sensorer, tilkobling, sky, analyse, sikkerhet, IT-infrastruktur og plassering av verdier. IoT løsningsleverandører kan dra nytte av disse og andre tjenester levert av Arrow, som fjernstyring og overvåking, design og integrasjon, samt de digitale transformasjonsløsninger som Arrows datterselskap eInfochips tilbyr.

Som medlem av Siemens MindSphere Partner Program kan Arrow tilby markedsklare løsninger, inkludert ettermontering - som gjør det mulig for bedrifter å integrere gammelt industrielt utstyr med smarte byer og ende-til-ende varesporing. Disse, sammen med analysetjenester, bidrar til å senke barrierene for å starte et nytt prosjekt.

Aiden Mitchell, visepresident for IoT Global Solutions, Arrow Electronics, sa: "Dette arrangementet med Siemens gjør det mulig for oss å tilby våre kunder ledende industrielle IoT-løsninger for å løse sine digitale transformasjonsutfordringer i sine produksjonsbedrifter. Arrow er godt posisjonert til å starte og håndtere alle stadier av industrielle IoT-prosjekter, inkludert maskinvare, programvare og teknikk - samt bedriftstjenester."

Paul Kaeley, senior visepresident, global partnerøkosystem, Siemens PLM Software, sa: "Arrows visjon om IoT, ‘From Sensor to Sunset’ passer perfekt til nye forretningsmuligheter gjennom å introdusere Siemens' MindSphere IoT operativsystem i klientmiljøer. Dette tilbyr komplette løsninger som gjør det mulig for bedrifter å distribuere og administrere sikre forhåndstilkoblede intelligente sensorer og høy-ende-enheter gjennom hele deres livssyklus globalt."

 

Innovativ arkitektur gir stor fleksibilitet i utvikling av nye funksjoner

Innovativ arkitektur gir stor fleksibilitet i utvikling av nye funksjoner

Ulmatec leverer sentralvarmeanlegg til skip, der distribusjonen i flere år har vært automatisert. Det er viktig at systemene fungerer optimalt, og at man kan implementere nye løsninger. I samarbeid med Schneider Electric utvikler sunnmørsbedriften nå en helt ny IT-arkitektur.

– Teknologien utvikles fort, derfor ønsket vi en løsning som gjør det enklere å oppdatere systemer, sier Simon Blindheim, Lead software engineer i Ulmatec Pyro AS.

Fiskelykke uten lus i lukkede anlegg, hvor også miljøet vinner

Fiskelykke uten lus i lukkede anlegg, hvor også miljøet vinner

Verdens største lukkede oppdrettsanlegg reiser seg i Bamble. Automatiseringen må også være i verdensklasse for god fiskehelse og pålitelig drift av den flytende «globen» som rommer 30 000 m3.

Yara løfter anleggene i Porsgrunn opp i skyene

Yara løfter anleggene i Porsgrunn opp i skyene

Gjødselprodusenten er i gang med en nettbasert, digital tvilling av fabrikkene på Herøya. Automatisk oppdatering i sanntid, lav brukerterskel og enkel tilgang til detaljert informasjon gir både bedre beslutninger, ditto samarbeid og økt oppetid.

Siemens Innovation Days: Fra automatisering til autonom produksjon

Siemens Innovation Days: Fra automatisering til autonom produksjon

Årets innovasjonsdager hos Siemens stod igjen i digitaliseringens navn med vyer om autonom produksjon, men selskapet har ikke lagt bort utviklingen av maskinvare for automatisering. For selv om budskap som mer programvare, kunstig intelligens og datasikkerhet fikk mest plass fra podiet, fristet den tilhørende minimessen med fysiske godbiter.