MindSphere_HRES crop

Har flere av Arrows teknikere fått opplæring gjennom MindSpheres læreplan

Arrow Electronics slutter seg til Siemens’ MindSphere Partner Program

Arrow Electronics annonserte i dag at de har sluttet seg til MindSphere Partner Program, Siemens' program for industrielle IoT-løsninger og teknologileverandører. MindSphere er et skybasert, åpent IoT-operativsystem fra Siemens som forbinder produkter, anlegg, systemer og maskiner, slik at bedrifter kan samle den enorme mengden data som genereres av IoT med avansert analyse.

Som en MindSphere Platinum Partner har flere av Arrows teknikere fått opplæring gjennom MindSpheres læreplan, og de har en rekke MindSphere-applikasjoner under utvikling og en felles markedsavtale for å hjelpe kunder med å oppnå merverdi gjennom IoT-teknologi generelt og MindSphere spesielt.

Arrows brede portefølje av produkter, tjenester og kompetanse gjør det mulig å adressere hvert lag i en IoT-løsningsstabel, alt fra elektroniske komponenter til IT-løsninger. Arrow gir dekning fra kanten til hele livsløpet, inkludert: Sensorer, tilkobling, sky, analyse, sikkerhet, IT-infrastruktur og plassering av verdier. IoT løsningsleverandører kan dra nytte av disse og andre tjenester levert av Arrow, som fjernstyring og overvåking, design og integrasjon, samt de digitale transformasjonsløsninger som Arrows datterselskap eInfochips tilbyr.

Som medlem av Siemens MindSphere Partner Program kan Arrow tilby markedsklare løsninger, inkludert ettermontering - som gjør det mulig for bedrifter å integrere gammelt industrielt utstyr med smarte byer og ende-til-ende varesporing. Disse, sammen med analysetjenester, bidrar til å senke barrierene for å starte et nytt prosjekt.

Aiden Mitchell, visepresident for IoT Global Solutions, Arrow Electronics, sa: "Dette arrangementet med Siemens gjør det mulig for oss å tilby våre kunder ledende industrielle IoT-løsninger for å løse sine digitale transformasjonsutfordringer i sine produksjonsbedrifter. Arrow er godt posisjonert til å starte og håndtere alle stadier av industrielle IoT-prosjekter, inkludert maskinvare, programvare og teknikk - samt bedriftstjenester."

Paul Kaeley, senior visepresident, global partnerøkosystem, Siemens PLM Software, sa: "Arrows visjon om IoT, ‘From Sensor to Sunset’ passer perfekt til nye forretningsmuligheter gjennom å introdusere Siemens' MindSphere IoT operativsystem i klientmiljøer. Dette tilbyr komplette løsninger som gjør det mulig for bedrifter å distribuere og administrere sikre forhåndstilkoblede intelligente sensorer og høy-ende-enheter gjennom hele deres livssyklus globalt."

 

Masse avansert teknisk utstyr i prosessanleggene hos Borregaard (Bilde: Borregaard).

4-20 mA: Seiglivet strømsløyfe

Borregaard gjorde en grundig vurdering av kommunikasjon med feltinstrumentering da et av anleggene skulle oppgraderes. Resultatet var at eksisterende, digital feltbuss ble faset ut. Og klassikeren 4-20 mA gjorde comeback for å sørge for pålitelig kommunikasjonen i tiårene fremover.

Nye Urkraft-produkter, her seks müsli-varianter, presentert av IT/Prosessansvarlig Dag Petter Berg (t.v.) og Produksjonsleder Øyvind Tempelen.

Rent mel i posen, og masse annet snadder

Norgesmøllene kjører hardt på norske råvarer, overskuddet tilbake til norske bønder for videreutvikling av norsk landbruk og høy automatiseringsgrad. Og anlegget i Skien er ekstra foroverlent med kontinuerlig vekst og lansering av nye ferdigprodukter nærmest på løpende bånd. Et av resultatene er en økning i arbeidsstokken på 50 prosent det siste tiåret.

Stolt og dyktig driftsgjeng, fra venstre: Guillaume Banzemwabo, Gunnar Solberg, Frank Normann, Steinar Mortensen, Stian Knutsen, avdelingsleder Geir Breimyr og Simon Linstad Møster, lærling kjemi prosess.

Sirkulærøkonomi på veldrevet renseanlegg

Saulekilen renseanlegg er selvforsynt med energi og kjører hardt på enhetlig styringssystem, fra pumpestasjoner til renseanlegget.

At distrusjon av likestrøm kan redusere energiforbruket med inntil 20 prosent sammenlignet med vekselstrøm i maritime applikasjoner lar seg høre (Foto: ABB/Adobe).

Lynkjapp effektbryter for DC-distribusjon kan gjøre maritime kraftløsninger grønnere

ABB melder at verdens første IEC-sertifiserte effektbryter med halvlederteknologi kan løse utfordringer innen likestrømsdistribusjon. Teknologien skal tilrettelegge for opptil 20 prosent lavere energiforbruk og utslipp enn vekselstrømsløsninger i maritim sektor.