
AMNYTT 07 2022 er publisert
For kort tid siden kom rapporten; Kompetanse- og kunnskapsbehov for det grønne skiftet. Rapporten er utarbeidet av oslo economics. Oslo economics er et samfunnsfaglig rådgivningsmiljø. De gjennomfører jevnlig ulike typer industri- og næringsanalyser. Det betyr at de er kjent med industrien og at vi bør kunne sette lit til deres analyser.
I denne utgaven behandler vi blant annet:
- Vi ser en evolusjon
- HMS krav ble løst med å bygge ny fabrikk
- Integrering av analog- og digitalsignaler i PROFINET-nettverk
og mye mer
Emerson utvider AI-porteføljen for tryggere og mer forutsigbar automatisering
Emerson har lansert nye AI-løsninger rettet mot industriell automatisering, med særlig vekt på driftssikkerhet og anvendbarhet i virksomhetskritiske systemer.
Pepperl+Fuchs lanserer nye IO-Link huber
Med bruk av IO-Link-huber er mange teknologiske begrensninger en saga blott: de tillater blandet drift av IO-Link-enheter og binære standardsensorer/aktuatorer på en og samme IO-Link-master. De nye IO-Link-hubene i G11- og G16-serien fra Pepperl+Fuchs representerer en spesielt robust og kostnadseffektiv løsning, og gir brukerne størst mulig fleksibilitet i systemplanleggingen.
Ny direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge
Camila Medina (33) tiltrer 1. juni som direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge. Hun kommer fra stillingen som strategileder for Norden og Baltikum i samme selskap og har tidligere erfaring fra både Statkraft og Schneider Electric.
AxFlow AS overtar distribusjonen av Richter Process Pumps & Valves i Norge
AxFlow AS styrker sin satsing på industrielle væskehåndteringssystemer ved å bli ny norsk distributør av de tyske kvalitetsproduktene fra Richter Process Pumps & Valves.