
AMNYTT 06 2021 er publisert
Flere land har et godt stykke å gå før protokollene fra COP 03 – Kyoto og COP 21 – Paris, blir oppfylt. Det ser ut til at på overordnet nivå slutter stadig flere land seg til konklusjonene i rapportene fra FNs klimapanel. Men det skorter en god del på å følge opp vedtakene.
Industrien kan som ved tidligere kriser være en avgjørende faktor for å løse samfunnsmessige problemer. Industrien kan yte en stor innsats i arbeidet med å redusere utslippet av klimagasser. Noe mer en 20 prosent av utslippene skyldes industrien, transport totalt står for om lag 30 prosent. Mye kan gjøres med å effektivisere produksjonen, slik at energi og råvare forbruket reduseres. Det er god økonomi. Innen dette feltet har industrien kontinuerlig gjort en innsats og dette arbeidet vil få økt oppmerksomhet i årene som kommer.
Dette er rammen for siste utgave av AMNYTT.
Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen
Profilen – Trygve Dirdal, fagleder instrumentering, Equinor
Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.
Ny salgssjef for fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs
Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.
Ny utgave av AMNYTT magasin
Møte nestorene Sæland og Borchsenius i videointervju. Les vårt profilintervju med Trygve Dirdal, fagleder instrumentering i Equinor. Vi skriver også om sensorer som forstår og roboter som beskytter – industrien tar nye steg mot smartere, tryggere og grønnere produksjon.
Emerson utvider AI-porteføljen for tryggere og mer forutsigbar automatisering
Emerson har lansert nye AI-løsninger rettet mot industriell automatisering, med særlig vekt på driftssikkerhet og anvendbarhet i virksomhetskritiske systemer.