
Nyansatt prosjektleder byggautomasjon
BS Teknikk AS har ansatt Øystein Ødegaard som prosjektleder byggautomasjon. Øystein skal jobbe med tilbud, kunde- og leverandørkontakt, tegne skjema, programmere undersentraler, ombygging og igangkjøring samt opplæring og FDV til kunde.
Ødegaard er 31 år gammel fra Kongsberg og har de siste 6 årene jobbet som automatiker i nettmatbutikken Oda. I erfaringsbanken har han med seg blant annet drift og vedlikehold av industrimaskiner, PLS-programmering og feilsøking på produksjonsutstyr.
– Øystein kommer med den bredeste utdanningen vi har sett hos våre ansatte så langt, sier prosjektleder byggautomasjon Camilla Børsand i BS Teknikk AS.
– Han har studert automatikk, økonomi & ledelse – og har gått på golf-akademiet i USA. Vi ønsker Øystein varmt velkommen inn i BS Teknikk-familien.
– Jeg ser frem til nye utfordringer i en spennende bransje. Gjennom BS Teknikk vil jeg bidra til å effektivisere byggautomasjon i Norge, sier Ødegaard, og drar en golf-slager fra Sam Snead «Forget your opponents; always play against par».
Det er plass til flere
BS teknikk har siden 1986 prosjektert og levert alt fra enkle automatikkanlegg til avanserte web-systemer for styring av tekniske anlegg innen varme og ventilasjon.
– BS Teknikk trives godt som en liten bedrift, men vi har en økende mengde oppdrag. Derfor er vi på jakt etter dyktige ansatte som vil dele vår visjon om å gjøre byggautomasjon enkelt, sier Børsand.
– Hos BS Teknikk skal vi sikre at vi har velfungerende, energieffektive og smarte bygg i Norge.
Autic System har fått ny daglig leder
Autic System AS fikk ny toppleder den 1. februar 2025. Pål Andersen har tatt over som daglig leder etter Petter Kvalberg, som nå går av med pensjon.
Endringer i ledelsen hos Process Partner AS
Fra 1. januar 2025 tiltro Dag Thorstensen som ny daglig leder i Process Partner.
Elteco styrker staben
Kjetil Davidsen er ansatt som ny produktsjef med ansvar for Polylux samt lyn og overspeningsvern.
Krohne styrker organisasjonen
KROHNE har foretatt en rekke nyansettelser den siste tiden. Kai E. Østling er ny servicesjef. Han kommer fra stillingen som teamleder for service hos Nerliens Meszansky, leverandør av analyse- og måleutstyr til farmasøytisk industri og sykehus.